gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Profilime kim baktı?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

facebook ta beni kim gözetliyor beni kim gözetliyor facebook facebookta baktı uygulaması ekle Facebookta bu uygulamaya inanıpta üye olanlar Lütfen Okusun... Gerçekten uygulaması mümkün olmayan bu uygulamalara inanmayın.....

Facebook'ta kullanıcıların büyük bir bölümü, profil sayfasına hangi arkadaşının tıkladığını fazlasıyla merak ediyor. Bu nedenle "Profilime kim bakmış" türü uygulamalara yoğun ilgi gösteren kullanıcılar, böylece hangi arkadaşlarının profil sayfalarına tıkladığını öğrendiğini zannediyor. Zannediyor diyoruz; zira güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro tarafından yapılan son açıklama, bu tür uygulamaların tamamen yalan olduğunu ve kimsenin bu bilgileri öğrenmesinin mümkün olmadığını ortaya koyuyor.

Facebook kullanıcılarının azımsanmayacak bir bölümü, profillerine kimin tıkladığını ve fotoğraflarına hangi arkadaşlarının baktığını öğrenmek için bu bilgileri gösterdiğini iddia eden uygulamaları profiline yüklüyor. İsimleri genellikle "Profilime kim bakmış" veya "Profiline bakanı gör" şeklinde olan bu uygulamalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro yetkilileri, bu tür uygulamaların kesinlikle yüklenmemesi gerektiğini açıklarken, bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin profil bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğine dikkat çekti.
    Hiçbir şekilde kullanıcılara veya uygulama geliştiricilere bu tip bir yetki verilmediğinin altını çizen uzmanlar, bu uygulamaların yüklenmesiyle kullanıcıların profil sayfalarına hangi kullanıcıların tıkladığını öğrenmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

"PROFİLİNE KİM BAKMIŞ" TÜRÜ UYGULAMALAR NASIL ÇALIŞIYOR
    Aslında bu tip uygulamaların çalışma mantığı oldukça basit: Önce kullanıcılar bu uygulamayı profillerine yüklüyor; ardından belirli bir süre geçtikten sonra kullanıcıların karşısına arkadaşlarının isminin yer aldığı bir liste çıkıyor. Uygulamanın iddiasına göre bu listede yer alan isimlerin hepsi söz konusu kişinin profiline sık sık girenlerden oluşuyor. Oysa uzmanların bu konudaki görüşü de dikkate alındığında böyle bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıkıyor. Bu tür uygulamalar bu listeleri ya gelişigüzel oluşturuyor ya da Facebook'ta "ileti" durumunu ya da "fotoğraflarını" en son güncelleyen isimleri baz alarak bu listeyi oluşturuyor.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Kesinlikle yok böyle birşey..teşekkürler güzel bilgiydi

3. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    haklısın çok mantıksızdı zaten..

4. DєRiи яocк

DєRiи яocк Forum Okuru

hiç baktıgım yok ki ama mantıksız

5. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Siz böyle diyorsunuz ama, bu tür açılan gruplara üye olan sayısına baksanız dudaklarınız uçuklar:D

6. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Evet çok fazla üye var profilime kimler varmış beni kim gözetliyor:Dkim kim kimm?:D

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    birtanesi vardı gercekten sürekli iletişim halinde olduğum kisilerden olusuyordu ve cogu kiside onu kullanıyordu gercek sanmıstım smdi okudumda dank etti :D

8. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Yani hiç inanır gibi değil zaten :)

9. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

hiç inanmadım bunlara bide seni kim takip ediyo vardıı yalann hepsi yalann:D

Profilime kim baktı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakın kim sinirli :))))‏

Bakın kim sinirli :))))‏

Sevgili meleklerim yapacağınız şey çok basit linke tıklayınız 2 seçenekten çnce biri seçin bekleyin sonra diğerini seçin bekleyin sonuç hemen karşınızca...... erkekler ve kadınlar AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLA... ÖNCE ERKEĞİ SİNİRLENDİR... SONRA KADINI... Buraya tıklayın
  2. Nihalin elbisesini bakın kim giymiş

Nihalin elbisesini bakın kim giymiş

nihalin kırmızı elbisesi nihalin elbisesi giydiği elbiseler elbiseleri nihal elbiseleri Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal'in geçen haftaki kırmızı elbisesini hatırlamayan yok heralde gerçekten güzeldi Heidi Klum da daha önce aynısını giymiş bakalım hangisinde daha güzel durmuş?:)
  3. Profilini Kimler Ziyaret Etmiş

Profilini Kimler Ziyaret Etmiş

Hadi meleklerim yapacağınız çok basit profilinizi kimler ziyaret etmiş ,hepimiz yazıyoruz:D Öncelik sırası benim olduğu için başlıyorum... özgersoy(buda kimmiş merak ettim) $ul€ caylak+ DєRiи яocк gülkskn gamselim+ lavinyam M.M SadmiN sudembeyaz+

Sayfayı Paylaş