merhaba arkadaşlar ben de hamile kalmak için progestan kullanıyorum progesteron hormonu rahimi hamileliğe hazırlayarak hamile kalmaya yardımcı olur progesteronun düşük olması hamile kalmayı zorlaştırıyor bu yüzden kullanılıyor bu ilaç ayrıca zaten hamile kalırsanız düşüğe karşı koruma amaçlı aranızda aşılama yaptıran var mı?
ben asılama yapyırdım 2 defa olmadı cnm asılama yapıldığı zaman arka arkaya yapıldımı tutma ıhtımalı varmış ben sonradan pişman oldum 3 . ve 4. yaptırmadığım ıcın ama solede bır problem var her defasında hüsrana uğramak ınsanı yıkıyo ......

merhaba arkadaşlar 5 aylık evliyim ve adetim çok düzensiz oldu.bu ay ayın 15inde hastalandım ve adetim hala devam ediyor 16 gündür hastayım yani doktora gittim ve bana progestan verdi hastalığımı kesmesi için istemiştim. geçen ay korunmadık bebek istedik ama kalmadım hastalandım :S sonra bebeği ertelemeye karar verdik ve bu ay doğum kontrol hapı olarak yasmin kullandım. ve adetimin şuan 16ncı günü 3 gündür progestan kullanıyorum ve hala kesilmedi adetim.korkuyorum kızlar bana ne oldu hayatımda ilk defa u kadar çok uzun adet gördüm acaba hamileyimde üstüne mi görüyorum yada dış gebelik mi oluştu korkuyorum kızlar yardımcı olun lüffffeeeeennnn :((
senı korkutmak ıstemem ama bende ole oldum ama ben tam 50 gun adet gordum kan kalmamıst artık hemogram 5.2 ye dusmustu hemen hastaneye yatırldm 3 4gun hastanede yattım kan takfıyesı yapıldı sebebını araştırdılar bulamadılar sonra ben bebek tedavısı ıcın yenı bır doktora başladım adet duzensızlgı vard bendede ılac tedavsıyle adetım duzenlendı smdı gunu gününe duzenlı bır sekılde oluyorum mmm rabbime sukurler olsun kı yalnz saana bısey daha br alttan bakıl bana o kadar baktılar bılemedler smir aldırdm ben onda cıktı yara varmış kanamaların sebebı oymuş:S:S anlıyacagın sukurler olsun yara yok oldu adetım duzenlendı sımdı artık bebek tedavısıne başladık cnm

Slmm bn 12gun önce aşılama oldum ve bgn bnden inanılmaz şekilde kan geldi adetime daha 10 gün vardı doktorm bana pregestan içmemi söyledi aranzda böyle olan varmı çok korkuyormm

kızla bnde 4 nisanda hamile oluğumu öğrendim çok mutlu oldum hcg değerim 84,65 çıkmıştı fakat ağrılarım artıp leke gelmeye başlayınca korktum doktoruma gittim 7 nisanda yeniden test yaptılar sonucum hcg 268,27 progesteronumda 7,5 çıktı ve doktorum sonucumu beğenmedi olmayabilir dedi çok üzüldüm ağladım... ilaç verdi progestan ilacı verip 2gün sonra 9 nisanda yeniden tahlil yapıp kesin bişey sölicem dedi bugün tahlil vereceğim inş yükselmiştir. korkuyorum :-(

arkadaslr bende adtimin 14 gunu basladı buay sonucuda belli olur sonucu acıklıcam 200mg prgestaron kullandım

ben progestanı iğne şeklinde alıyorum tüp bebek tedavisi olduğu için sanırım can yakcı baş dönmesi gibi şikayetlerim benimde mevcut ama sonu mutlu bitecek inşallah son 3 haftam kaldı sonra bırakacağım Allah'ın izniyle .

Benimde prolaktinim yuksek diye hamile kalman zor demislerdi dostinex diye bi ilac verdiler ama ilacla aram pek iyi olmadigi icin kullanmadim hep erteledim.4,5ay kadar erteledim ben yine hamile olmadigimi dusunerekten birinin tavsiyesi uzerine bal tarcin ve corekotunu karistirp corekotunu cignemek sartiyla 3gun sabah ve gece yatarken yedim o ay hamile kalmisim.adetimin gecikmesinden anladim.3gun once feci sekilde kanamam gelmeye basladi hastaneye yatirildim dusuk tehlikemin oldugunu soylediler kanamam hastaneden ciktiktan sonrada surdu malesef banaverdikleri ilacta progestan 200mg kullanmaya basladim ama insan sureklimi uyur.surekli uyuyorum.dilerim herkez kucagina alir bebegini biliyorum olmicak diyince daha cok sabirsizlaniyo insan ama kafanizdan cikarip atin o istegi cunku ne kadar odaklanirsaniz okadar kaciyo bizden ben 1ayda 3.4defa iliskiye girmis olmama ragmen hamile kalmisim ve hicbisekilde yataktan kalkma bacaklarini kaldir tarzi seylerde yapmadim.lutfen balli kuru deneyin bir tatli kasigi yeterli sabah ve aksam kullanin hatta internetten okuyun yumurtayj cabuk catlatiyo suan 3aylik hamileyim allah simdi nasibi var dedi belkide en kisa zamanda hayirlisiyla bebislerinizi kucaginiza almayi nasip etsin ins.sevgiyle kalin..

Progestanı iki ay kullandım ve bir daha regl olmadım.. çünkü hamile kaldım..:)
imkansız gibi bir şeydi, mümkün görünmüyordu, 13 yaşından beri hep düzensiz regl oluyordum ancak tedavi ile hamile kalırım düşünüyorum ama Progestanla oldu.. inanılmaz ama gerçek, ben de çok zor inanıyorum...darısı isteyenlere...inşallah...

Ben henuz hamileligim basindayjm ikinci bebek ilkindede zor olmustu ancak bu ilac verilmedi su an dusuk teklikesi var diyip doktor verdi uc haftadir kullaniyorum dun kanama oldu hafif ilaci ilk kullandigimda cok kotu olmustum hayattan bagim koptu sonra dedim dr azaltti gunde uce dusurdu ben bir aldin sanirim kanama ondan oldu simdi tekrar bitti kanama sanciyida duymuyorum almayinca basliyorum ama cocugumun dengesi bozuldu istiyordu kardes simdi vazgecti tirnak yemeye basladi ne yapicam bilmiyorum zor bir ilac bunun baska cozumu yokmudur cvp verirseniz sevinirim

merhaba arkadaslar bende bugun progestan kullanacagim, nasipse yarin asilamam olacak insallah tutar. ama bu hap dusugu engelleese bende ne ise yarayacak ki ? :~( klomende kullandim catlatma igneside kullandim ama hic faydasi olmadi allahim isteyen herkese versin insallah amin

Geri