gebe
  1. Dostlukdenizi

Dostlukdenizi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Progesteron Testi

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Dostlukdenizi tarafından paylaşıldı.

merhaba, progestoron tahlili yaptırdım, sonuçlarım; Progesteron :1.2 ng/ml
    Foliküler Faz :0.15-1.4
    Luteral : 3.34 - 25.56
    Mid - Luteral Faz : 4.44-28.03
    Gebelikte 1.Trimester :11.22 -90
    Gebelikte 2.Trimester :25.55 -89.4
    Gebelikte 3.Trimester :48.4 -42.5
    Folüküer Faz :0.15 -1.4
    Luteral :3.34-25.56
    Mid -Luteral Faz :4.44- 28.03
    Gebelikte 1.Trimester :11.22 - 90
    Gebelikte 2.Trimester :25.55 -89.4
    Gebelikte 3.Trimester :48.4 -42.5

BETA HCG < 1.20 Negatif mıU/ml 0-5
    23-40 Hafta 1.583 - 65.911
    16-22 Hafta 6.850
    11-15 Hafta 16.995......
    Hocam bunun Açıklaması ne demektir..Bana yardımcı olur musunuz ?

Progesteron Testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Progesteron testi değerleri hakkında yardım

Progesteron testi değerleri hakkında yardım

Kızlar progesteron değerlerinin nesine bakıyoruz ben 3 gün önce yaptırdım 21. gün testini benim değerim 12.8 çıktı bu normal mi ? Daha önce yaptıranlar yardımcı olsunlar bana lütfen çok meraklanıyorum sorun var mı yok mu ?
  2. Progesteron Testi Değerleri Hakkında bilmeniz gerekenler

Progesteron Testi Değerleri Hakkında bilmeniz gerekenler

Sevgili meleklerim progesteron hormonu testi yaptıranlar ve 21. gün testi yaptıranlar ve sonucunu bilmeyip merak edenlere sesleniyorum. Bu konu altından bizlere değerlerinizi göndererek yardım isteyebilirsiniz. Eğer progesteron değerleriniz arkadaşlarım 10 ve üzerinde ise, doktorlar bu değerleri normal olarak kabul etmektedirler. Eğer test sonucunda değerleriniz bu şekilde ise ve halen hamile...
  3. Progesteron hormonu testi nedir nasıl yapılır normal değerleri nelerdir?

Progesteron hormonu testi nedir nasıl yapılır normal değerleri nelerdir?

Progesteron testi nedir nasıl yapılır ? Normal Değerleri nelerdir ? 21. Gün progesteron değerleri Sevgili hanımlar, Progesteron kadınlarda yumurtalıklar tarafından salgılanan bir cinsiyet hormonudur. Adet döngüsünde östrojen hormonu ile birlikte işlem görür. LH (lutein yapıcı hormon)un denetimi altında üretilir. Progesteron hormonu kadın cinsel organı üzerinde de etkindir.Rahim kaslarının...
  4. Progesteron ilaçları  hangi durumlarda kullanılır?

Progesteron ilaçları hangi durumlarda kullanılır?

Progestin sentetik olarak üretilen ve progesteron hormonu benzeri etki gösteren maddelere verilen isimdir. Progestinlerden bazıları: Levonorgestrel, nörotindron, norgestrel, medroksiprogesteron asetat, norgestimate, desogestrel, gestoden, dienogest, drospirenon. Gebelikte progesteron 8. haftaya kadar esas olarak overde korpus luteumdan sentezlenir, daha sonra luteo-plasental shift meydana...
  5. Progesteron Hormonu Testi Hangi Durumlarda Yapılır?

Progesteron Hormonu Testi Hangi Durumlarda Yapılır?

Sevgili hanımlar, Progesteron kadınlarda yumurtalıklar tarafından salgılanan bir cinsiyet hormonudur. Adet döngüsünde östrojen hormonu ile birlikte işlem görür. LH (lutein yapıcı hormon)un denetimi altında üretilir. Progesteron hormonu kadın cinsel organı üzerinde de etkindir.Rahim kaslarının kasılmasını zorlaştırır ve rahim ağzındaki bezlerin salgısının birleşimini ve özelliklerini...

Sayfayı Paylaş