gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Protein İçeren Besinler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Protein İçeren Besinler nelerdir kızlar bana yazın bunları lütfen!

2. *Melek*

*Melek* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    269
    Ödül Puanları:
    63
    mrb canım öncelikle şunu belirteyim yediğimiz gıdaların büyük oranında protein bulunur az da olsa ancak en fazla oranda Et, balık, yumurta, peynir, ve süt içeriğinde bulunmaktadır. Ancak gerekli proteinin bir kısmı da diğer yiyeceklerden alınır. ekmek ve undaki protein %10 buna karşılık kızarmış baıktaki protein oranı %20 dir. Hiç protein içermeyen şeker ve yağ gibi gıdaların dışında hemen hemen bir çok besinde az miktar protein bulunur. Meyve ve sebzelerdeki protein oranı yüzde 2 yada 3 kadardır.

Protein İçeren Besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kalsiyum içeren besinler

kalsiyum içeren besinler

kalsiyum içeren besinler kalsiyumlu besinler kalsiyum içeren yiyecekler nelerdir kalsiyumlu yiyecekler Günde 4 Porsiyon Belki de ilkokuldayken, büyüyen çocukların diş ve kemik sağlığı için bol kalsiyuma gereksinimi olduğunu öğrenmişsinizdir. Kalsiyum, kasların, kalp ve sinir sisteminin gelişimi, kan pıhtılaşması ve enzim etkinliği için gereklidir. Yeterince kalsiyum almazsanız kaybedecek olan...
  2. Karbonhidrat içeren besinler nelerdir

Karbonhidrat içeren besinler nelerdir

Karbonhidrat bulunan besinler Karbonhidrat içeren besinler nelerdir Az önce karbonhidrat nedir diye yazımızda öğrenmiştik Melek'lerim. şimdi ise karbonhidrat içeren besinler neler yani hangi besinlerde karbonhidrat varmış, öğreniyoruz :) Ekmek, makarna, simit, mısır unu, mısır gevreği, yulaf ezmesi, hamur işleri, beyaz pirinç, bulgur, mercimek, patates, fasulye, nohut, elma, kayısı,...
  3. E Vitamini İçeren Besinler

E Vitamini İçeren Besinler

E Vitamini İçeren Besinler hangileridir? Kızlar e vitamini ne işe yarar ve hangi besinlerde e vitamini vardır acaba ?Bu konuda bilgi fikir ve öneri bekliyorum lütfen
  4. B2 Vitamini İçeren Besinler

B2 Vitamini İçeren Besinler

B2 Vitamini İçeren Besinler hangileridir bana B2 Vitamini İçeren Besinlerin isimlerini yazar mısınız kızlar
  5. B1 Vitamini İçeren Besinler

B1 Vitamini İçeren Besinler

B1 Vitamini İçeren Besinler hangileridir lütfen B1 Vitamini İçeren Besinlerin isimlerini listeleyin bana

Sayfayı Paylaş