gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Protokol İşkencesi

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kars merkeze bağlı Esenyazı köyünde yeni yaptırılan ilköğretim okulunun açılış törenine katılan anasınıfı öğrencilerinden bazıları protokolün gecikmesi ve konuşmaların uzaması nedeniyle soğuktan etkilenip ağladı. Dondurucu soğukta bekletilen minikler arasındaki bir kız öğrenci baygınlık geçirince Vali Mehmet Ufuk Erden konuşmasını kısa kesti ve açılış yapıldı. Merkeze 35 kilometre uzaklıktaki Esenyazı köyünde yapımı 488 bin YTL'ye mal olan 8 derslikli ilköğretim okulunun açılışı için aralarında 30 anasınıfı öğrencisinin de bulunduğu 177 öğrenci saat 09.00'dan itibaren okulda toplanmaya başladı. Öğrenciler, saat 12.00'de başlaması gereken tören için 15 dakika önceden sıraya sokuldu.

</B>35 dakika geç başladı
    Protokolün gecikmesiyle tören saat 12.35'te başladı. Törene Vali Mehmet Ufuk Erden, AKP Kars Milletvekili Zeki Karabayır, Belediye Başkanı AKP'li Naif Alibeyoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici, daire amirleri ile köylüler katıldı.

Törende bir öğrenci şiir okudu ve halk oyunları ekibi gösteri sundu. Soğuk havada bekletilen anasınıfı öğrencileri üşümeye başladı. Öğretmenler ve veliler soğuktan üşüyen ve ağlamaya başlayan minikleri ısıtmak için atkı, kaban ve eldivenlerini verdi.

Ekici'nin konuşması sırasında kar yağışı başlayınca açılış töreni minikler için işkenceye dönüştü. Çocukların soğuktan etkilendiklerini fark eden Erden, konuşmasını uzatmayarak Karabayır ve Alibeyoğlu'yla okulu açtı.

Milliyet

Protokol İşkencesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Amasya Görüşmeleri Ve Protokollar

Amasya Görüşmeleri Ve Protokollar

Damat Ferit Paşa Hükümeti'nin istifası üzerine yerine yeni hükümeti kurmakla Ali Rıza Paşa görevlendirilmişti. Mustafa Kemal Paşa Ali Rıza Paşa'ya hemen bir telgraf çekerek yeni hükümetin Erzurum ve Sivas kongrelerinde oluşan millî teşkilat ve amaçlara saygılı olması halinde Kuva-yı Milliye'nin yardımcı olacağını bildirmiş, yeni hükümetin Meclisin açılıp denetim görevine başlamasına kadar...
  2. Kral için protokol kuralları altüst

Kral için protokol kuralları altüst

Cumhurbaşkanı Gül'ün Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ı havaalanında karşılaması, ardından otelinde ziyaret etmesi, Kral'a devlet şeref madalyası verilmesi ve Suudi bayrağının Esenboğa'da yarıya indirilmemesi eleştiri konusu oldu Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Ankara'ya yaptığı kısa ziyaret, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde devlet protokol düzeninde gözlenen esneme ve değişimi bir kez...
  3. Protokol

Protokol

Başarıdır. Kişinin önemli birinden destek ve yardım alacağını da işaret eder.
  4. Türkiye - Avrupa Birliği Katma Protokol 23 Kasim 1970

Türkiye - Avrupa Birliği Katma Protokol 23 Kasim 1970

TÜRKİYE - AVRUPA BİRLİĞİ KATMA PROTOKOL (23 KASIM 1970) TÜRKİYE İLE AVRUPA EKONOMİK TOPLULUĞU ARASINDA GEÇİŞ DÖNEMİNİ DÜZENLEYEN 23 KASIM 1970 TARİHLİ PROTOKOLU TÜRKİYE ADINA DIŞİŞLERİ BAKANI İHSAN SABRİ ÇAĞLAYANGİL İMZALADI PROTOKOL ŞÖYLE: Başlangıç: Kısım I (Malların serbest dolaşımı) Bölüm 1 (Gümrük Birliği) Kısım II (Ortak Gümrük Tarifesi'nin Türkiye tarafından kabulü) Bölüm 2...
  5. Çin işkencesi

Çin işkencesi

kadın işkenceleri kadın işkencesi bebek işkenceleri kadınlara yapılan çin kadınlara çin işkencesi

Sayfayı Paylaş