gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Psikolojik Tedavi

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sosyal fobide psikoterapi uygulamanın gerekçesi hastaların negatif yoldaki inançları ile (sosyal ortamlarda başarısızlığın kaçınılmaz olduğu gibi ) yüzleşmelerini sağlamaktır. Sosyal fobinin temelinde bu tür inanların yer aldığı düşünülmektedir. Hipnozda sosyal fobide psikoterapiye yardımcı bir araç olarak kullanılmaktadır. Hastanın sosyal ortamlara uyumu için ve sıkıntı duygusunu yenmesi için oldukça yararlı bir yöntemdir.

Özet olarak, Sosyal fobi erken başlangıçlı kronik gizli bir hastalıktır.

Tedaviye iyi yanıt verir. İyi tedavi hastanı durumuyla baş etmek için zararlı stratejiler geliştirmesini ve depresyon ve alkolizm gibi ek rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engeller.

İlaç tedavisi belli bir süre devam etmesi gerekir. İlk ay belirgin bir yanıtın alınamayabileceği hatırdan çıkarılmamalıdır.Tek başına yada ilaçla birlikte yapılan psikoterapi sosyal fobide oldukça faydalı neticeler verir.

Kaynak: DonusumSokagi

Psikolojik Tedavi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yanlış çiftleşmeden sonra psikolojik tedavi gören hayvanlar:)

Yanlış çiftleşmeden sonra psikolojik tedavi gören hayvanlar:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Tedavi

Tedavi

Rüyada bir hastaliginizdan dolayi hastanede veya bir klinikte tedavi edilmekte oldugunuzu görmeniz. sagliginizin yerinde olduguna ve nesenizin devamli bulunduguna isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada tedavi görmek, kendisinden menfaat meydana gelecek bir zat ile dost ve arkadas olmaya isarettir.
  3. Panik Atakta Psikolojik Tedavi

Panik Atakta Psikolojik Tedavi

panik atak bitkisel tedavi panik atağın bitkisel tedavisi atak tedavisi atakta tedavi Panik atakta psikoterapinin etkisi büyüktür. Mümkün olduğu kadar kısa sürede sonuca götürür. Kişiye kendi kendisinin doktoru olduğu öğretilir. Panik atağı freni çalışmayan bir otomobil olarak düşünürsek "Bu arabayı nasıl durdurabiliriz?" hastaya öğretiriz. Bu terapide panik atağın ağırlığına göre...
  4. Müdürü tarafından tacize uğrayan öğretmen psikolojik tedavi görüyor

Müdürü tarafından tacize uğrayan öğretmen psikolojik tedavi görüyor

tacize uğrayanlar tacize uğrayan öğretmen uğrayanlar video uğrayan öğretmen videoları İstanbul'da, müdürü tarafından sözlü tacize uğradığı iddiasıyla savcılığa giden bilgisayar öğretmeni: Psikolojik tedavi görüyorum.. Sabah Gazetesi'nde Erhan Öztürk imzası ile yayınlanan habere göre, İstanbul Gaziosmanpaşa Hüseyin Ersu İlköğretim Okulu bilgisayar öğretmeni D.A., okul müdürünün sözlü...
  5. Psikolojik İlkyardım

Psikolojik İlkyardım

Kriz nedir? Slaikeu krizi bireyin daha önce karşılaştığı durumlarla baş etmede başarılı olduğu problem çözme becerilerinin artık etkili olmadığı geçici bir organizasyonsuzluk, kötülük durumu olarak tanımlar. Yaşama düşen bir bomba gibi de tanımlanabilecek kriz durumunda kişi çok çabuk doğru bir şey yapmak gerektiğini hissetmesine rağmen ne yapacağını bilememe durumu yaşar. Diğer bir ifade...

Sayfayı Paylaş