gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Psikoterapinin Sözlük Anlamı

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Psikoterapinin sözlük anlamı, ruhsal yolla tedavi etmek şeklinde tanımlanabilir. Batı dillerinde kullanılan psikoterapi terimini İngilizcesi olan "psychotherapy" kelimesinden hareketle izah edersek, bu terimin iki kelimeden oluştuğunu görürüz. Buradaki "psycho" kelimesi "psyche anlamına olup can ve ruh manasınadır. "Kelimenin kökeni Grekçe de yine can, nefs ve ruh anlamlarına gelen, psukhē olup nefes almak anlamına gelen "psukhein XE "psukhein" " fiilinden türemiştir. Kelime Latinceye "psỹchē (psişe)" olarak geçmiştir. Terapi kelimesi de (İngilizce Therapy) bir hastalık ya da bozukluğun tedavisi demek olup, kelimenin kökeni Grekçe "tıbbi olarak tedavi etmek" anlamına gelen "threapeuein" fiilinden türeyen "therapeia" kelimesidir. Bu iki kelimenin birleşmesinden meydana gelen psikoterapi (psychotherapy) teriminin sözlük anlamı ruhsal tedavi demektir. Burada ruhsal tedaviden kasıt psişik hastalıkların ilaç ve cerrahi yöntemler kullanılmadan tedavi edilmeye çalışılması anlamına gelmektedir. Kaynak: DonusumSokagi

Psikoterapinin Sözlük Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Psikoterapinin, Psikiyatrideki Teknik Anlamı

Psikoterapinin, Psikiyatrideki Teknik Anlamı

Yukarıda verilen açıklamalarla birlikte psikiyatrinin, bilim dilinde ortak olarak uzlaşılmış bir anlamı mevcut değildir. Psikoterapiye verilen anlamlar çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bunlar, hasta ile hekim arasındaki her konuşmayı bir psikoterapi olacak şekilde yorumlayarak psikoterapiyi en geniş anlamıyla alan eğilimlerden belirli ruhsal hastalıkları, belirli tedavi teknik ve...
  2. Ateş Püskürmek sözlük Anlamı

Ateş Püskürmek sözlük Anlamı

Ateş Püskürmek Deyiminin açıklaması Ateş Püskürmek sözlük Anlamı Kızgın zamanlar için kullandığımız ateş püskürtüyor sözünün anlamı nedir diye hiç merak ettiniz mi Melek'ler? Ben ettim ve bu deyimin anlamı hakkında da bir araştırma yaptım:) Buyrun Ateş Püskürmek Deyiminin açıklaması Melek'lerim:) Ateş Püskürmek Deyiminin Anlamı Çok öfkeli olmak, ağır sözler söylemek anlamında kullanılır.
  3. Ateşe Tukmak Deyiminin Sözlük Anlamı

Ateşe Tukmak Deyiminin Sözlük Anlamı

Âteşe Tukmak Deyiminin Anlamı Nedir Âteşe Tukmak Deyiminin Sözlük Anlamı "Ateşe Tukmak" deyimini ara ara günlük hayatımızda kullanır ya da duyarız. Peki hiç düşündük mü Ateşe Tukmak Deyimi ne anlaam geliyor diye? Bence şimdi düşündük :D O zaman Melek'lerim buyrun; Ateşe Tukmak Deyiminin anlamını öğrenelim:) Ateşli silahla mermi atmak. Bir şeyi ateşin üzerinde tutarak ısıtmak....
  4. Anlamdaşlık Sözlük Anlamı

Anlamdaşlık Sözlük Anlamı

Anlamdaşlık Nedemektir Anlamdaşlık Sözlük Anlamı Nedir "Anlamdaşlık nedir?" diye soran misafirimizin sorusunu buradan sizlerlede paylaşarak cevaplıyoruz Melek'lerim. Buyrun Anlamdaşlık kelimesinin anlamını hepbirlikte öğrenelim. Eş anlamlı olma durumu, anlamdaşlık İki veya daha çok kelimenin aynı veya birbirine yakın anlam taşıması: kızmak sinirlenmek, öfkelenmek hiddetlenmek...
  5. Havanın Sözlük Anlamı nedir

Havanın Sözlük Anlamı nedir

Selam kızlar acaba Havanın Sözlük Anlamı nedir bu konuda bana bilgi verebilir misiniz. Şimdiden Havanın Sözlük Anlamı hakkında ki bilgiler için çok tşk ederim

Sayfayı Paylaş