gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Pudingli kağıt helva pastası nasıl yapılır tarifi varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar.Kağıt helvaya oldum olası bayılırım ve duydum ki kağıt helkvadan pasta da yapılıyormuş, aralara puding dökülüyormuş.Acaba tam olarak tarifini bilen varmı benimle paylaşabilirmi....:)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler

2 kâğıt helva

1 paket çilekli puding

1 paket kakaolu puding

6 su bardağı süt

2 çorba kaşığı pasta süsü

Pudingli kağıt helva pastası hazırlanışı
    Pudingli kağıt helva pastası: Kâğıt helvaları kat kat ayırın. Çilekli pudingi 3 bardak sütle paket üzerindeki tarife göre pişirin. Hafif ılınmaya bırakın

Servis tabağına bir kat helva yerleştirip birkaç kaşık puding sürün. İkinci helvayı yerleştirip tekrar puding sürün. Malzeme bitinceye kadar işlemi tekrarlayın.

Kakaolu pudingi kalan sütle pişirip karıştırarak soğutun. Hazırladığınız pastanın üzerini soğumuş kakaolu pudingle kalın bir tabaka halinde kaplayın. Renkli pasta süsleriyle dekore edip buzdolabında 2 saat kadar bekletin. Dilimleyerek soğuk servis yapın.

Pudingli kağıt helva pastası nasıl yapılır tarifi varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tahin helvalı çikolatalı kağıt helva pastası

Tahin helvalı çikolatalı kağıt helva pastası

kağıt helva pastası rüyada tahin helvası yemek tahinli kağıt helva pastası Çok kalorilidir ama çok güzel görünüyor valla olsa ne güzel yenirdi :D:D Malzemeleri 4 kağıt helva 300 gr. tahin helvası 1 çorba kaşığı kakao 50 gr. margarin portakallı bisküvi Şanti için 1 poşet toz şanti 4 kaşık süt tozu su Üzeri için Çikolata sos Yapılışı Tavaya 300 gr.tahin helvasını1 çorba k.kaka ve 50...
  2. Kağıt helvadan pasta

Kağıt helvadan pasta

ıslak kek kağıt helvadan pasta Meleklerimmmm!!!Hadi bakın buraya , çok güzel ve çok basit bir tarifim var.Çocukluğumun vazgeçilmezi kağıt helvadan pasta yaptım.Anlatırken bile ağzım sulandı , hadi sizi tarifle baş başa bırakayım. :deli: KAĞIT HELVADAN PASTA Malzemeler: 6 kişilik 2 kâğıt helva 1 paket çilekli puding 1 paket vanilyalı puding 6 su bardağı süt Süslemek için çilek...
  3. Helva tarifim

Helva tarifim

helva tarifleri degisik helvalar un helvasi tarfi irmik helvasi tarifi. Sevgili melekler cok sevdigim irmik helvam :D. Özel günlerde yada misafirim gelecegi zaman pratik bi sekilde yaptigim irmik helvasi tarifim sizlerlede paylasmak istedim. Malzemeler: 2 su bardagi Irmik 3 su bardagi Süt 2 su bardagi seker 2 yumurta sarisi vanilya sekeri yarim paket tereyagi istege göre fistik tarcin...
  4. Kabak tatlısı nasıl yapılır pratik tarifi olan varmı

Kabak tatlısı nasıl yapılır pratik tarifi olan varmı

Selam.Ben ilk defa kabak tatlısı yapacam da acaba en pratik olarak nasıl yapılıyor kabak tatlısı, eşime sürpriz yapacam :)

Sayfayı Paylaş