gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Puf Puf Sütlü Yumuşak Poğaça Yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sütlü Yumuşak Poğaça Tarifi Resimli Sütlü Yumuşak Poğaça

Sevgili melekler, misafirleriniz ya da pazar kahvaltı sofralarınız için şöyle ev yapımı mis gibi bir poğaça yapmak istemez misiniz ? Eğer siz de poğaçalarınızın yumuşak olmamasından şikayet ediyorsanız şimdi sizler için paylaşacağımız sütlü yumuşak poğaça tarifi ile istediğiniz gibi poğaçalara sahiop olacaksınız. :)

Malzemeler

1 çay br. sıvı yağ

1 su br. süt

1 paket yaş maya

Aldığı kadar un

1 çorba kş. sıvıyağ

1 yumurta sarısı

Çörek Otu yada susam

İçin için de peynir

Hazırlanışı

Derin bir kabın içerisine maya,tuz,sıvı yağ ve ılık sütü ekleyip kıvamı tutturana kadar un ekleyip yoğuralım.Ardından hamurumuzu 15-20 dakika dinlendirelim.Hamur dinlendikten sonra yumurta büyüklüğünde parçalar koparıp içlerine peynir ilave edip kapatalım.Son olarak yağlı tepsiye dizdiğimiz poğaçaların üzerine önce yumurta sarısı sonra da çörek otu yada susam serpin ve önceden ısıttığımız 180 derecelik fırında üzerileri kızarana kadar pişirin.Afiyet olsun.

Puf Puf Sütlü Yumuşak Poğaça Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mac Man Pufları

Mac Man Pufları

Bir İtalyan tasarım firması 80’lerin popüler oyunu Pac-man’den esinlenerek Poufman adlı puf koltuklar tasarlamış. Farklı renk ve biçimlerde kullanım olasılığı olan bu sevimli koltuklar bu sayede kullanıcıyla interaktif bir ilişki kurmayı da başarıyor. Harika!
  2. Örgü Puflar..

Örgü Puflar..

Melişlerim bu örgü puflar çok hoşşş...:)
  3. Dekoratif sandalye ve puflar

Dekoratif sandalye ve puflar

Dekoratif sandalye ve puflar almam lazım ama model olarak önceden görüp karar vermeliyim bu konuda sizden model ricasında bulunuyorum. İyi günler.
  4. Sütlü Yumuşak Poğaça tarifi istiyorum sizden

Sütlü Yumuşak Poğaça tarifi istiyorum sizden

Komşularım geldiğinde ve pazar kahvaltılarında ve çocuklarım istediğinde yapabileceğim Sütlü Yumuşak bir poğaça tarifi istiyorum sizden evet mümkünse yumuşak olsun ne ben ne de benim evdekiler sert poğaça sevmiyoruz:)
  5. 2014 Modern Puf Modelleri

2014 Modern Puf Modelleri

Renkli Puf Modelleri Farklı Renkli Puf Modelleri Modern Puf Modelleri 2014 Odalarınızda ekstra oturma alanlarına mı ihtiyacınız var? En kolay yol olarak renkli puf modellerinden yararlanmaya ne dersiniz? Birbirinden farklı kalitedeki markalardan yararlanarak yapacağınız seçimler sayesinde istediğiniz modern görünümlü oda ortamlarını yaratırken sevdiklerinizi ayakta kalma derdinden de...

Sayfayı Paylaş