gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Püre

Konu, 'Ö-P' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Püre halde yiyecekler, kolayca alınacak kısmettir. Rengi sarı ise hastalıktır.

Püre konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fırında mantarlı tavuklu püre

fırında mantarlı tavuklu püre

fırında mantarlı tavuk fırında mantarlı tavuk sarma patatesli mantar patates Şimdi efenim, öncelikle 5-6 orta boy patatesi yassı doğrayıp haşlayın ve biraz da süt ekleyip püre halinde ezin. Bir taraftan da dilediğiniz kadar mantarı (ben hazır paket mantarlardan kullandım, cevizden küçüktü mantarlarım)yıkayıp dilerseniz ikiye bölün, 3-4 çarliston biberi doğrayın ve kuşbaşı tavuk ekleyerek...
  2. Nohutlu Püre Kebabı

Nohutlu Püre Kebabı

MALZEMELER 400 gr kuşbaşı et 125 gr margarin 1 soğan 1 çorba kaşığı salça 1/2 su bardağı su 1 domates 3 sivribiber tuz püre malzemesi: 2 su bardağı nohut 2 kahve fincanı margarin 1 çorba kaşığı un 4 su bardağı süt 1 et suyu tableti tuz,karabiber HAZIRLANIŞI Nohutları tencereye alıp üzerini örtecek kadar su ilave edin ve haşlayın.Suyunu süzüp iyice ezin. Tencerede margarini eritip unu...
  3. pür lezzet pilavı

pür lezzet pilavı

pür lezzet pilavı Fazla söze gerek yok...Adı üstünde pür lez:)zet Malzemeler: 500 gr kuşbaşı et 2 su bardağı pirinç 2,5 su bardağı sıcak su 2 adet orta boy havuç (Rende) 2-3 adet yeşil biber (Yuvarlak kuşbaşı) 2 adet domates (Söğüş dilimlenmiş) 2 adet kuru soğan (Kare doğranmış) 1/2 su bardağı sıvı yağ Yarım demet maydanoz Tuz Yapılışı: Tencerde bir su bardağı su ile eti haşlıyoruz....
  4. Karnabaharlı _Patatesli püre ( 5_6 ay sonrası)

Karnabaharlı _Patatesli püre ( 5_6 ay sonrası)

Bebeğiniz severek yiyecek Melişlerim:) MALZEMELER 1 avuç karnabahar 1 adet patates 1 adet havuç HAZRILANIŞI Patateslerin ve kabağın kabuklarını soyun .Karnabahar,kabak ve patatesleri iyice yıkadıktan sonra bir tencernin içinde iyice haşlayın.Haşladığınız patates,kabak ve karnabaharı bir kaba alarak çatal yardımı ile iyice ezin.Hazırlamış olduğunuz pürenin içerisine isterseniz servis...
  5. bebeğim püre gibi şeyler yemiyor ne yapabilirim

bebeğim püre gibi şeyler yemiyor ne yapabilirim

6.5 aylik kizim var pureli seyler yedirince bogulcak gibi oluyo.kuscak gibi yapiyo.tavuk suyunu cok az sehriye attim rondodan gecrdgm halde birazcik agzina geldi dye kipkirmizi oldu.boyle bi durum yasayan varmi ne zaman gecer? Meyve puresi bile yediremiyorum yha :(

Sayfayı Paylaş