gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Q ve F Klavye Ayarlarının Yapılışı

Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

F Ve Q Klavye Ayarları F Ve Q Klavye Ayarlarının Yapılışı

Türkiye'de Q klavye kullanan büyük bir kesim var, ancak F kullananların sayısı da az değil melekler :) Bu sebeple klavyeler arası dönüşümlere ihtiyaç olabiliyor. Biz de bunu düşünerek, sizlere Q ve F klavye ayarlarının nasıl yapılacağını resimlerle anlatmak istiyoruz :tik:

F klavyeyi Q klavyeye çevirmek için aşağıdaki yolu izleyin:

Denetim Masası > Bölge ve Dil Seçenekleri > Diller

Karşınıza şu iletişim penceresi gelecektir

Resimde işaretlenen Ayrıntılar kısmına tıklayın:

Buradaki işaretli kısımdan ayarınızı yapın. Eğer yüklemek istediğiniz klavye listede yoksa o zaman Ekle tuşuna basarak istediğiniz eklentiyi (F veya Q) seçerek yükleyebilirsiniz.

Dil Çubuğu kısmını kullanarak dil çubuğunun masaüstünde görünüp görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Tuş Ayarları kısmından ise F ve Q klavye arasında yapmak istediğiniz geçişler için kısa yolları görebilir, yenilerini tayin edebilirsiniz.

Q ve F Klavye Ayarlarının Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. F Ve Q Klavye Ayarları Nasıl Yapılır

F Ve Q Klavye Ayarları Nasıl Yapılır

F Ve Q Klavye Ayarları Nasıl Yapılır Selam millet bana acil olarak F Ve Q Klavye Ayarları Nasıl Yapılır bilgi verin.
  2. F Klavye Nasil Yapilir

F Klavye Nasil Yapilir

F Klavye Nasil Yapilir ? Arkadaşlar ben klavyemi f klavye yapmak istiyorum ama F Klavye Nasil Yapilir bilmiyorum yardım!!!!
  3. Klavyemin ayarları bozuldu nasıl düzeleteceğim ?

Klavyemin ayarları bozuldu nasıl düzeleteceğim ?

Msnde arkadaşlarla konuşurken bir anda bastığım harfler yerine değişik şekiller çıktı. Nasıl düzelteceğim ben bunun ayarlarını :S
  4. bozulan klavye ayarları nasıl düzeltilir yardımmm

bozulan klavye ayarları nasıl düzeltilir yardımmm

Acilen yardımınız lazım. i harfi basıyorum başka şeyler çıkıyor, , basıyorum başka şey. Kafayı yiyecem ne olur yardım edin nasıl düzeletecem ben bu klavyeyi ;((
  5. F Klavyeden Q Klavyeye Nasıl Geçilir ?

F Klavyeden Q Klavyeye Nasıl Geçilir ?

Yeni işletim sistemi olan Windows 8 de Klavye ler arası geçiş nasıl yapılır , Q klavyeden F klavye veya tam tersi nasıl geçilir bunun hakkında bahsetmek istiyorum.Dişli şeklinde görünümlü Ayarlar kısmından Ayarlar Bölümüne Giriyoruz . Burdan Denetim Masasından Dil Katagorisine girioruz. Burda Seçenekler Bölümünden Giriş Yöntemi Ekle seçiyoruz. Burda F Klavye ekle diyerek kayıt ediyoruz....

Sayfayı Paylaş