gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Rabbimizin biz farkında olmadan bizi koruduğunu biliyormuydunuz

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

11 Eylül İkiz Kulelere saldırı sonrası binadaki firmalardan birinin, hayatta kalanlarla yaptığı sabah toplantısında, güvenlik görevlilerinin başı hayatta kalabilenlerle ilgili şunları anlatmış; O sabah;
    - Firma müdürü o gün oğlu ana okuluna
    başladığı için işe geç kalmış

- Birinin o gün ofis kahvaltısına getirilecek
    Donut'ları alma sırasıymış

- Bayan elemanlardan birinin sabah alarmı çalmamış
    - Biri kaza yüzünden trafiğe takılmış
    - Biri otobüsünü kaçırmış
    - Biri kıyafetini lekelemiş, üstünü değiştirmek
    vakit almış

- Birinin arabası çalışmamış
    - Biri telefonu cevaplamak için geri dönmüş
    - Biri çocuğunu hazırlamakta zorlanmış, geç
    kalmış

- Biri taksi bulamamış
    Ama en etkileyicisi biri o gün ofise yeni aldığı ayakkabıları giymiş, ayakkabı ayağını rahatsız etmiş ve bir eczaneye uğramış, yara bantı almak için !!!
    Bu gün hayatta olma sebebi olan bantı almak için...
    Şu anda trafikte sıkıştığımda, asansörü kaçırdığımda, bir telefona cevap vermem gerektiğinde, yani beni rahatsız eden küçük şeyler olduğunda,

ALLAH ın benim o anda orada olmam gerektiğini istediğini düşünüyorum.
    Bir daha ki sefere, sabahınız tersliklerle başladığında, çocuklarınız giyinmek istemediğinde, arabanın anahtarını bulamadığınızda, bütün trafik
    ışıklarına takıldığınızda, huzursuz olmayın, sinirlenmeyin.

ALLAH ın o an ve her an sizi gözetlediğini ve koruduğunu düşünün...
    Küçüçük terslikler belki de ALLAH ın sizi o anda koruduğu için yaşanıyordur ve biz umarım küçük sıkıntılı anlarda bunun olası nedenlerini hatırlarız ....

Her şeyde bir Hayır vardır…
    Hayrı da şerri de yaratan ALLAH dır.
    alıntı

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Rabbimizin biz farkında olmadan bizi koruduğunu biliyormuydunuz
    emeğine sağlık

Rabbimizin biz farkında olmadan bizi koruduğunu biliyormuydunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rabbimizin biz Kullarına Ayetlerle cevabı...

Rabbimizin biz Kullarına Ayetlerle cevabı...

Kul: Çok yalnızım. ALLAH (cc): ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186 Kul: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim. ALLAH (cc): وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara...
  2. Kocabıyık: Sanayici olmamız bize Menderes’in hediyesidir

Kocabıyık: Sanayici olmamız bize Menderes’in hediyesidir

Türkiye’nin çelik sanayiindeki ilk girişimlerinden Borusan Mannesmann Boru’nun, 50’nci yılı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Borusan Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık, "Sanayici olmamız merhum Adnan Menderes’in bize bir hediyesidir" dedi. BORUSAN Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık, "Sanayici olmamız merhum Adnan Menderes’in bize bir...
  3. Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Canım yanıyor içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Yada ulaşamamak,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak için,uzakları yakın yapabilmek için, Çıktım viran...
  4. Bizi yaratan Rabbimizin yolu

Bizi yaratan Rabbimizin yolu

Ne güzeldir bizi taratan Rabbimizin yolu Allah bizi onun yolunda gidenlerden eylesin inşallah... ALLAH-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur: "Bize itaat uğrunda mücadele edenlere gelince; muhakkak biz onları bize gelen yollarımıza ulaştırırız. Şüphesiz ALLAH, iyilik sahipleri ile beraberdir." (Ankebut; 69) Evliyalar, ALLAH-u Zülcelal'e itaat uğrunda hep mücadele halinde...

Sayfayı Paylaş