gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Rabbimizin biz Kullarına Ayetlerle cevabı...

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Kul: Çok yalnızım. ALLAH (cc): ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186
    Kul: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
    ALLAH (cc): وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
    Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

Kul: Buda senin yardımını ister
    ALLAH(cc): أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Kul: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
    ALLAH(cc): وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

Kul: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
    ALLAH(cc):أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

Kul: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
    ALLAH(cc): اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

Kul: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
    ALLAH(cc): إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Kul: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
    ALLAH(cc): وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Kul: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
    ALLAH(cc): إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
    Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
    Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
    'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.

Kul: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
    ALLAH(cc): يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
    Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Rabbimizin biz Kullarına Ayetlerle cevabı...
    rabbim seni cok ama cok seviyorumm,ve sana olan inancim sonsuzdur sen bizi koru ve affet rabbim

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Rabbimizin biz Kullarına Ayetlerle cevabı...

emeğine sağlık

Rabbimizin biz Kullarına Ayetlerle cevabı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allah'ın biz kullarına verdiği 5 öğüt;

Allah'ın biz kullarına verdiği 5 öğüt;

allahın 5 öğütü Yüce Mevla'mızın biz kullarına verdiği "5 altın öğüde" kulak vermeye ne dersiniz? İşte sayısız hikmetlerle örülü, çok özel ve önemli öğütler sizlerle... Allahın sevgili kullarından biri bir rüya görür rüyasında kendisine şöyle denir: "Sabah olunca, karşına ilk çıkanı ye, ikinci çıkanı sakla, üçüncü çıkanın dileğini kabul et, dördüncü geleni üzme,...
  2. Rabbimizin biz farkında olmadan bizi koruduğunu biliyormuydunuz

Rabbimizin biz farkında olmadan bizi koruduğunu biliyormuydunuz

11 Eylül İkiz Kulelere saldırı sonrası binadaki firmalardan birinin, hayatta kalanlarla yaptığı sabah toplantısında, güvenlik görevlilerinin başı hayatta kalabilenlerle ilgili şunları anlatmış; O sabah; - Firma müdürü o gün oğlu ana okuluna başladığı için işe geç kalmış - Birinin o gün ofis kahvaltısına getirilecek Donut'ları alma sırasıymış - Bayan elemanlardan birinin sabah alarmı...
  3. Rabbimden isteyin yeter kii!! Ayetler..

Rabbimden isteyin yeter kii!! Ayetler..

Dedim: Çok yalnızım. Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186 Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim. Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve...
  4. Bizi yaratan Rabbimizin yolu

Bizi yaratan Rabbimizin yolu

Ne güzeldir bizi taratan Rabbimizin yolu Allah bizi onun yolunda gidenlerden eylesin inşallah... ALLAH-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur: "Bize itaat uğrunda mücadele edenlere gelince; muhakkak biz onları bize gelen yollarımıza ulaştırırız. Şüphesiz ALLAH, iyilik sahipleri ile beraberdir." (Ankebut; 69) Evliyalar, ALLAH-u Zülcelal'e itaat uğrunda hep mücadele halinde...
  5. kul hakkını anlatan ayetler hangileri?

kul hakkını anlatan ayetler hangileri?

Selamlar arkadaşlar. Lütfen günümüzde hiç dikkate alınmayan ancak çiğnendiğinde cezası çok büyük olan kul hakkı hakkında ki ayetleri buraya yazar mısınız ? Belki birileri okur da sevaba gireriz...

Sayfayı Paylaş