gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Radyonun Babası Kimdir bilgi verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler diliyor ve Radyonun Babası Kimdir diye soruyorum yani Radyonun Babası derken bulucusu kimdir diye soruyorum:)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Radyonun Babası Gugliemo Marconi

Radyonun Babası Gugliemo Marconi Hayatı

Gugliemo Marconi 25 Nisan 1874doğumlu İtalyan fizikçi ve buluşçudur.
    Gugliemo Marconi İlk başarılı telsiz telgraf sistemini geliştirdi. Kısa dalga radyo iletişimi üzerine yaptığı çalışmalarla modern uzun erimli radyo yayımcılığının gelişmesini olanaklı kıldığı için, radyonun babası olarak bilinir. Başka bilim insanlarının katkılarıyla geliştirilen radyo, televizyonun bulunuşuna dek en önemli kitle iletişim aracı olarak kaldı.
    Telsiz telgrafın geliştirilmesine katkıları için, Alman Karl Ferdinand Braun ile birlikte 1909 yılında fizik dalında Nobel Ödülü ile onurlandırılmıştır.

Radyonun Babası Kimdir bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayşe Arman Kimdir Kısaca bilgi verin lütfen

Ayşe Arman Kimdir Kısaca bilgi verin lütfen

Ayşe Arman Kimdir Kısaca bilgi istiyor ve şimdiden Ayşe Armanın biyografisi için çok teşekkür ediyorum sizlere.
  2. Açelya Samyeli Danoğlu Kimdir hakkında bilgi verin

Açelya Samyeli Danoğlu Kimdir hakkında bilgi verin

Açelya Samyeli Danoğlu Kimdir bana Açelya Samyeli Danoğlu hakkında bilgilerini verirseniz, çok sevinirim kızlar.
  3. Suat Suna Kimdir  bilgi verin lütfen

Suat Suna Kimdir bilgi verin lütfen

Suat Suna Kimdir Selam arkadaşlar daha öncede size bir kaç soru sormuştum ve sizde misafirperver bir site olarak sorduğum her sorunun cevabını çok güzel ve detaylı bir şekilde vermiştiniz. Şimdi de sizden Suat Suna biyografisini istiyorum :)
  4. Gökveli Sultan Kimdir Kısaca bilgi verin

Gökveli Sultan Kimdir Kısaca bilgi verin

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Gökveli Sultan Kimdir bilen var mı Gökveli Sultan Kimdir bilen varsa lütfen bana Gökveli Sultan Kimdir Kısaca bilgi versin.
  5. Tarık Langat Akdağ Kimdir bilgi verin lütfen

Tarık Langat Akdağ Kimdir bilgi verin lütfen

selam arkadaşlar olimpiyat atletizm sporcumuz Tarık Langat Akdağ Kimdir diye sizden biyografi bilgilerini paylaşmanızı rica ediyorum şimdiden çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş