gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Radyonun En Kısa İcat Hikayesi nedir acaba

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar sizden radyonun icadını istiyorum ama nette ki radyo icatları gibi olanından değil Radyonun En Kısa İcat Hikayesi lazım bana:)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Radyonun İcat Hikayesi Kısa
    Kısaca Radyo nasıl icat edildi

J.C. Maxwell elektromanyetik dalgaların uzayda ışık hızı ile yayılabileceğini teorik olarak ortaya atan ilk kişidir. Bu konudaki ilk deneyi ise 1886-1888 yılları arasında Alman fizikçi Heinrich Hertz yapmıştır. ertz, iki levhaya elektrik tatbik ederek 75 megahertzlik yüksek frekans elde etti. Bu levhalara yakın bir yerde bir metal halkanın iki ucunun birbirine yaklaştığı dar hava boşluğunda karanlıkta kıvılcım
    atlamaları gördü. Böylece elektrik enerjisinin elektromanyetik dalgalarla uzaydan yayınlanabileceği ortaya konulmuş oldu.
    Ancak radyonun babası olarak Guglielmo Marconi kabul edilir. 1898 yılında Marconi ile birlikte ilk radyo resmen ortaya çıktı. İlk kullanımı gemiden sahile haberleşme içindi. 1923 yılında yüksek frekans radyo dalgalarının iyonsfer'e çarparak dünyaya döndüğü ispatlanınca radyo, deniz aşırı haberleşme de dahil olmak üzere hızla yaygınlaştı.

Radyonun En Kısa İcat Hikayesi nedir acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Radyo kaç yılında icat edilmiştir?

Radyo kaç yılında icat edilmiştir?

radyo kaç tarihinde icat edildi Radyo kaç yılında icat edilmiştir? Radyo ne zaman icat edildi? Radyonun tam olarak ne zaman icat edildiği bilinmemekle birlikte (çünkü bir çok kişi ben icat ettim diye iddia etmektedir) ilk okyanus ötesi radyo yayını 1902 yılında yapılmıştır.
  2. kim icat etti radyoyu arkadaşlarım.

kim icat etti radyoyu arkadaşlarım.

Arkadaşlarım radyoyu ilk kim iccat etti hangi ülke ve kim bununla ilgili kaç çalışma yaptı vs bana bilgi olarak verirseniz sevinirim.
  3. Radyoyu Kim Ne Zaman İcat Etti

Radyoyu Kim Ne Zaman İcat Etti

Radyoyu Kim Ne Zaman İcat Etti lütfen bu konuda acil bilgi veriniz arkadaşlar
  4. 21.yüzyılda ki en iyi icatlar neler ?

21.yüzyılda ki en iyi icatlar neler ?

İcatlarla ilgili araştırma yapıyorum. Acaba 21.yüzyılın en kıymetli en iyi icatları hangileri dersiniz ?
  5. anneler gününün hikayesi nedir acaba ?

anneler gününün hikayesi nedir acaba ?

Anneler gününü kim çıkarmış ? Tarihçesi nedir? Hikayesi nedir? Çok mu soru sordum ? :D

Sayfayı Paylaş