gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

radyoterapi ve iştahsızlık

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

10 gün ışın tedavisi gördüm bir haftadır tedavi görmüyorum ama iştahım hala kapalı mide bulantım var lokmaları ağızımda çeviremiyorum ne yapmam nasıl beslenmem lazım acil önerilerinizi belkiyorum şimdiden teşekkürler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Öncelikle geçmiş olsun diyoruz.Radyoterapi (ışınla tedavi) gören hastaların beslenmesi sorunlu olmakla birlikte azami dikkat ve sabırla bu sorun atlatılabilmektedir.Konuyla ilgili olarak radyoterapide beslenme linkimizi inceleyebilirsiniz.

radyoterapi ve iştahsızlık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Radyoterapİ Nedİr?

Radyoterapİ Nedİr?

Radyoterapi, radyoaktif ışınlarla tedavi demektir. Kanser olgularında ameliyat ve kemoterapi gibi bir tedavi yöntemidir ve tek başına yapılabileceği gibi, ameliyat öncesi, sonrası ya da kemoterapi beraberliğinde uygulanabilir. Yaklaşık 100 yıl önce radyoaktif ışınların keşfinden bu yana radyasyon, tıpta teşhis (radyoloji) ve tedavi (radyoterapi) amacıyla, giderek yaygınlaşarak...
  2. Radyoterapİnİn Hedeflerİ

Radyoterapİnİn Hedeflerİ

Karşılaşılan hastalığın durumuna göre radyoterapiyi, amaçlanan hedefe göre genel olarak iki gruba ayırmak mümkündür: Küratif (İyileştirici) Radyoterapi : Hastalık hakkındaki mevcut bilgiler ışığında, hastalığın tamamen yok edilmesinin mümkün olduğu durumlarda uygulanır. Tek başına ya da ameliyat ve/veya kemoterapi ile birlikte verilebilir. Şikayetlere yönelik (Palyatif) Radyoterapi : Bu tip...
  3. Radyoterapİ Ve Çocuklar

Radyoterapİ Ve Çocuklar

Radyoterapi çocuk hastalar ve aileleri için korkutucu olabilir. Ama yapılacak işlemlerin ne olduğu anlatılıp, uygulamalı olarak da görüldüğünde bu korkular çok hafifleyecektir. Ayrıca radyoterapi kliniklerindeki tüm personel çocuklarla sıcak ilişkiye çok açıktır ve bu konuda her zaman yardımcı ve destek durumundadırlar. Genellikle 3 yaş ve altı çocuklar için planlama ve tedaviler öncesi hafif...
  4. bebeğimde iştahsızlık

bebeğimde iştahsızlık

bebeğim 1 haftadır yemeklerden yemiyor sadece yoğurt ve anne sütü alıyor ne yapmalıyım dişlerinden dolayı olduğunu düşünüyorum ama.... içim rahat etmiyor birşey yemediği zaman...birde hiç kahvaltı yapmıyor
  5. kedimde iştahsızlık

kedimde iştahsızlık

merhaba kedim yaklaşık 3-4 hafta önce doğum yaptı .. iştahsızlık var yemiyor süt içmiyor sosis yemiyor su bile nadir içiyor :( ne yapmalım ?

Sayfayı Paylaş