gebe
  1. gogono

gogono Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Rahim ağzı yetmezliğinden bebeğini kaybedenler_!!!

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında gogono tarafından paylaşıldı.

21 haftalık hamileyken oğlumu kaybettim sebebi rahim ağzı yetersiziliği dedi doktor. doğum hastanesine gitmiştim acil olarak doğumdan şüphelenmedim çünkü sancım fazla değildi agrıkesici vurulucagımıfüşünmüştüm ama doğum yapıp çıktım hastaneden bebeğim sağlıklı bebeğimi kaybettim .

2. melodi_cn

melodi_cn Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.697
    Ödül Puanları:
    113
    cnm nasıol belırtı verdı sana acaba acdıklarmısın bnde 22 haftalıkken erken dogum yaptım ama bnım erken sularım geldı yanı amınyon kesemız delinmiş enfeksıyondan dolayı ol oldugunu ogrendık bende hıc agrı yokdu hıc ne bel agrısı ne rahım agrısı ne kasılması hiç birsey hıseetmedım bırden su ındı geldı sende böle bısey oldumu bı anlatırmısın cnm

3. gogono

gogono Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılması zor bi durum .. kasık ağrılarım vardı ama bi çok doktor iltihaptan kaynaklı diyodu . akıntım çok fazlaydı ama aslında akıntı değilmiş yavas yavas suyum geliyormus

işte öyle normal bi günden sonra gece sabaha karşı bel agrısı doğum sancısı doğum yaptım bebeğim yasayamadı öldü

Rahim ağzı yetmezliğinden bebeğini kaybedenler_!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rahim ağzı yetersizliği

Rahim ağzı yetersizliği

Büyüyen rahim ve bebeğin baskısıyla rahim ağzının erken açılması olan bu sorun 100 gebelikten 12’sinde ortaya çıkar. İkinci üçay düşüklerinin % 20-25 ‘inden sorumlu olduğu düşünülmektedir. Rahim ağzı yetersizliği nedenleri, rahim ağzının genetik zayıflığı, annenin kendisinin ana karnındayken DES (dietil stilbestrol)’le karşılaşmış olması, daha önceki doğumlar sırasında rahim ağzının...
  2. Serviks ( rahim ağzı ) kanseri

Serviks ( rahim ağzı ) kanseri

İnvazif serviks kanseri (yayılım gösteren rahim ağzı kanseri) uzun yıllar Dünya’da en fazla görülen kadın genital sistem kanseri olmuştur. Ancak smear gibi tarama yöntemlerinin yaygınlaşması ile görülme sıklığı giderek azalmaktadır.20 ile 80 yaş arasında bütün kadınlarda görülebilir.En çok Kolombiya’lılarda en az ise İsrail’lilerde görülür. Risk Faktörleri Uzun yıllar serviks kanserinin cinsel...
  3. Rahim ağzı yetmezliği serklaj

Rahim ağzı yetmezliği serklaj

serklaj Büyüyen rahim ve bebeğin baskısıyla rahim ağzının erken açılması olan bu sorun 100 gebelikten 12'sinde ortaya çıkar. İkinci üç ay düşüklerinin % 20-25 'inden sorumlu olduğu düşünülmektedir. Rahim ağzı yetersizliği nedenleri, rahim ağzının genetik zayıflığı, annenin kendisinin ana karnındayken DES (dietil stilbestrol)'le karşılaşmış olması, daha önceki doğumlar sırasında rahim...
  4. Rahim ağzı darlığı nedenleri ve tedavisi

Rahim ağzı darlığı nedenleri ve tedavisi

Rahim ağzına bağlı yetmezlikler en sık olarak rahim ağzındaki cerrahi işlemler ve travmalar sonucunda oluşmaktadır. En sık servikal yetmezlik nedenleri arasında: Histeroskopi gibi rahim ağzını genişleten operasyonlar (operatif histeroskopi en sıklıkla submüköz yani rahim içi myomlar ve endometriyal polipler nedenleri ile yapılmaktadır) Normal Doğum travmaları: Normal doğumda rahim ağzının...
  5. Rahim Ağzı Yetmezliği Dikkate Alınmalı

Rahim Ağzı Yetmezliği Dikkate Alınmalı

Genel gebe popülasyonunda sıklığı yüzde 12.5’e varan erken doğum, anne karnındaki ve ilk 28 gündeki bebek kayıplarının yüzde 70’inden sorumludur. Tüm serebral palsilerin (beyin felci) yüzde 50’si ve çocukluk çağı körlüklerinin yüzde 30’u erken doğuma bağlıdır. Anne, fetüs sağlığı ve genel toplum üzerine olan etkilerinden dolayı erken doğumu erkenden tanımak, tahmin etmek, engellemeye çalışmak...

Sayfayı Paylaş