Rahim filmi çekildiği ay hamile kalanlar

Arkadaslar bende findikzade radyomarda cektirdim ist da yasayan arkadaslara tavsiye ederim kesinlikle anestexiye gerek yok islem7 dk suruyor ztn. En cok teknolojiyi kullaniyorlar. Alet falan takma yok. Dusunenler bi gorussun bence

Bende bebek istiyorum 10 ay oldu ama hala hamile kalamadim benimde rahim filmim cekilecek cok korkuyorum cok stresteyim her iliskiye girdigimizde bu ay hamile kalicakmiyim diye dusunuyorum allah yardimcimiz olsun

Merhabalar,
Gençseniz normal yoldan 10 ay hamilelik oluşmaması gerekli araştırmaları yaptırmak için yeterli bir bekleme süresi. Eğer tüpler tıkalıysa tek çare tüp bebek olduğu için vakit kaybetmeden rahim filmi çektirmenizi tavsiye ederim. Özellikle rahim filmi çekilirken tüplerde basit, ufak bir pıhtı gibi tıkanıklıklar açılabildiği için hamilelik oranı artıyor. Son teknolojiyi kullanan merkezlerde çektirirsenizde ağrısız, kısa süren bir işlem. Bende Fındıkzade Radyotom'da Dr. Cevat Bayrak'a çektiren, hiç ağrı duymayan şanslı kadınlardan biriyim. Size de iyi şanslar :)

Rahim filmi çektiricek olan arkadaşlar kesinlikle fındıkzade radyomar da cevat beye gidin zaten aradığınızda o açıyo tlfonu daha tlfonda konuşurken korkunuz geçiyo ben hiç bişi hissetmedim orada ki hanmefendi bana tamam bitti dediğinde şaşırdım filminden sonra adetimde iki gün gecikti bekliyim görücez ..

1 hafta önce anestezi ile hsg çektirdim korkulacak bişi yok.bu ay beklemedeyim.

Benimde rahim filmim çekildi ilk ay çok ümitlend im reglim 20 gün 1 aya yakın gecikti test yaptım negatif kandan da baktım negatif çıktı çok üzüldüm şimdi reglim başladı gelcek aya bakalım nasip olursa Allahım tüm isteyen çiftlere nasip etsin

Haziran ayında rahim filmi bende çektirdim. Aleti kullanırken canım acıdı ilaç ta sıkıntı olmadı. Çektirecek olanlar kesinlikle çektirin içim rahatladı çok şükür bir sorun yokmuş
dr bu ay tedavi yok dedi olmadı bu ay da aksaklıktan dolayı tedavim olmadı tanımı inşaat verir.

Selamlar,

Ben 5 Haftalık hamileyim ve dünyanın en mutlu kadınıyım.
Bir türlü hamile kalamamanın ne kadar zor olduğunu bildiğim için hamile olduğumu öğrenir öğrenmez tüm forum sitelerinde bilgilerimi paylaşmaya karar verdim.

Önemli bir hastalığınız yoksa yani kist gibi ya da tüplerin tıkalı olması gibi, bence hemen bir rahim filmi(HSG) çektirin bunun için en doğru adres İstanbul'da Radyotom Görüntüleme Merkezidir/Fındıkzade ŞB. 03.06.2014 tarihinde inanılmaz korkarak gittim ama zerre hissetmedim bundan hiç şüpheniz olmasın, hiç korkmayın. Ben gitmeden bir sürü şey okudum, boşu boşuna çok korkmuşum. Kimisi adet sancısı gibi diyor ama inanın bana onu bile hissetmiyorsunuz.

Rahim filmim iyi çıktı zaten amacım bir şey var mı değil, olabilecek tıkanıklara karşı rahim filmindeki sıvının iyi geldiğini duyduğum için çektirdim.
Benim prolaktin hormonum(süt hormonu) yüksek çıkmıştı değeri 49 du. Haziran ayında sadece 0,5mg'lık iki adet dostinex içtim(akşam yatmadan önce için) prolatinim ilaçtan hemen sonra 7'ye düştü.
Fakat Temmuz ayında yumurtlama tarihimin başında tekrar ölçtürdüm 25'e çıkmış çok üzüldüm hep ilaç kullanacağım sandım ama Temmuz ayında hamile kaldım.

Benim tavsiyem bu iki önemli şeydir, birincisi rahim filmi ikincisi prolaktin değerdir.

Ben 31 yaşında 7 senedir evliyim, gerçi son 1 senedir korunmayı bıraktım bebek istedim.
üstelik çok da kafaya takmıştım bir sene boyunca tüm mevzum bu konuydu her an nasıl anne olabilirim diye düşünüp araştırma yapıyordum.Öyle saçma ve gereksiz yorum yapan insanlar var ki, ne olur onları kafanıza takmayın umarım benim bu yazdıklarım doğru yere ulaşır.
Ayrıca şunu belirtmeden de geçemeyeceğim bu konuyu kafaya taktığımız için çevremizdeki herkes bize uyarıda bulunuyor ya "yok sen çok kafaya takıyorsun ondan olmuyor" diye, valla takmadığım bir an bile olmadı ama başardım yani. bence bu kafaya takma mevzunu kafaya takmayın bu şekilde daha çok strese giriyor insan kendinizi sınırlamayın sakın, tabi ki kafaya takacaksınız takmazsanız tuhaflık vardır bence.
Allah bana nasip etti, isteyen herkese de nasip etsin inşallah tek dileğim budur.

Sevgiler

Selamlar,

Ben 5 Haftalık hamileyim ve dünyanın en mutlu kadınıyım.
Bir türlü hamile kalamamanın ne kadar zor olduğunu bildiğim için hamile olduğumu öğrenir öğrenmez tüm forum sitelerinde bilgilerimi paylaşmaya karar verdim.

Önemli bir hastalığınız yoksa yani kist gibi ya da tüplerin tıkalı olması gibi, bence hemen bir rahim filmi(HSG) çektirin bunun için en doğru adres İstanbul'da Radyotom Görüntüleme Merkezidir/Fındıkzade ŞB. 03.06.2014 tarihinde inanılmaz korkarak gittim ama zerre hissetmedim bundan hiç şüpheniz olmasın, hiç korkmayın. Ben gitmeden bir sürü şey okudum, boşu boşuna çok korkmuşum. Kimisi adet sancısı gibi diyor ama inanın bana onu bile hissetmiyorsunuz.

Rahim filmim iyi çıktı zaten amacım bir şey var mı değil, olabilecek tıkanıklara karşı rahim filmindeki sıvının iyi geldiğini duyduğum için çektirdim.
Benim prolaktin hormonum(süt hormonu) yüksek çıkmıştı değeri 49 du. Haziran ayında sadece 0,5mg'lık iki adet dostinex içtim(akşam yatmadan önce için) prolatinim ilaçtan hemen sonra 7'ye düştü.
Fakat Temmuz ayında yumurtlama tarihimin başında tekrar ölçtürdüm 25'e çıkmış çok üzüldüm hep ilaç kullanacağım sandım ama Temmuz ayında hamile kaldım.

Benim tavsiyem bu iki önemli şeydir, birincisi rahim filmi ikincisi prolaktin değerdir.

Ben 31 yaşında 7 senedir evliyim, gerçi son 1 senedir korunmayı bıraktım bebek istedim.
üstelik çok da kafaya takmıştım bir sene boyunca tüm mevzum bu konuydu her an nasıl anne olabilirim diye düşünüp araştırma yapıyordum.Öyle saçma ve gereksiz yorum yapan insanlar var ki, ne olur onları kafanıza takmayın umarım benim bu yazdıklarım doğru yere ulaşır.
Ayrıca şunu belirtmeden de geçemeyeceğim bu konuyu kafaya taktığımız için çevremizdeki herkes bize uyarıda bulunuyor ya "yok sen çok kafaya takıyorsun ondan olmuyor" diye, valla takmadığım bir an bile olmadı ama başardım yani. bence bu kafaya takma mevzunu kafaya takmayın bu şekilde daha çok strese giriyor insan kendinizi sınırlamayın sakın, tabi ki kafaya takacaksınız takmazsanız tuhaflık vardır bence.
Allah bana nasip etti, isteyen herkese de nasip etsin inşallah tek dileğim budur.

Sevgiler
Bu güne kadar okuduğum en mantıklı ve açıklayıcı yorumdu ağzınıza sağlık... Sizi hamileliğiniz için tebrik ediyor ve dualarınızı bekliyorum ;)
Bana da amh testi sonrası değer 0,8 çıktığı ve 38 yaşında olduğum için dr direk tüp bebek yapabilirsin sadece dedi... Maddi açıdan hazır olmadığımız için dr a gitmeden kendi kendimize denedik ve olmadı rahim filmi çektirmeye karar verdim, okuduklarımdan sonra çok sevindim ki bilmeden de olsa doğru bir seçim yaparak fındıkzade radyotom da cevat bey e gittim. Şükür tüplerimde bir sorun yok... Bir tanıdığımın yakını bir dr a göründüm... Bu değerler illaki tüp bebek yapmanı gerektirmiyor dedi (yani bu işi de ticarete dökmüş artık hastahaneler) tanıdık bir de bulunca herşey olması gerektiği gibi oluyor, ticari değil... Film de çektirdiğim için 3-4 ay şansımın yüksek olacağını ve yumurta takibi yapacağımızı söyledi, yarın yumurta olgunluğuna bakıp çatlatma iğnemi olacağım.. Haydi hayırlısı... İnşallah 1,5 sene ümitsizce bekleyişim bu ay son bulur, dualarınıza ihtiyacım var.......

Geri