Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

Hsg işlemi ve yapılması gerekenler

Arkadaşlar hsg işlemi rahim ve tüplerinin görüntülenmesidir.Hsg filmi kimine göre ağrılı kimine göre ağrısız bir işlemdir,hissedilen ağrı ise 3' sn lik şiddetli adet sancısı kadardır ki bunu yaşamayanlarımız çok nadirdir.Genel anestezi altında yapılan işlem 30 dk 'yı bulurken anestezisiz işlem 10 dk içinde sonuçlanmaktadır.HSG işlemi adetin 6-7-8-9 ve 10 cu günleri gerçekleşmektedir.(adetin birinci gününe takiben )Hsg çekiminden önce yani edetimiz bittikten sonra kesinlikle ilişkiye girmiyoruz çünkü hamile kalma ihtimaliniz olabilir.anestezili yaptırıcak olanlar ise 6 saatlık açlık ile hastaneye gitmelidirler.İşlem bittikten sonra kişiler günlük hayatlarına rahatca dönebilirler.Arkadaşlar bu yorumuda hsg çektirmeye gelen hastalarımın ricası üzerine yazıyorum,hastalarımın çoğu internette korkunç şeyler yazdığını söylediği için meraktan girdim gerçekten inanılmaz derecede abartmışlar.Bugüne kadar çektiğim hastaların hiç biri çekim esnasında çığlık atmadı ,ağlamadı.Mutlaka ağrı oluyor ama hastalrın deyimi ile ilk gün adet sancısı kadar 3 sn 'lık bir işlem. Herkese sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı mutlu bebekler diliyorum.(Bu arada hsg çektirecek olan hastaların korKularını gidermek adına tüm sorulara açığım)

rahim filmi

arkadaşlar mrb bende yeni aranıza katıldım rahim filmini bende çektircem çok korukuyorum nolur bilgi verin

ben 1 yıllık evliyim bir sorun varsa erken tedbirini alalım diye eşimle doktora gittik, eşimde bişey cıkmadı tahlillerimdede bişey cıkmadı 2 ay gün verdi 2 ay sonra gel dedi . sonra klomen arkasında çatlatma iğnesi ,2 ay sadece klomen , 3 ay klomen catlatma iğnesi yine olmadı sonra rahim filmi istedi .canım gec kalınmış cevap ama rahim filmi cektirdiğin yer cok önemli ben özelde 200 tl yaptırdım cok korkarak girdim 2 gün uyumudım, ağlayarak girdim . zon dediler ama ben hiç ağrı duymadım korkacak hiiç bişey yok rahat olun rahat olmazsanız kastığınızdan acık olan tüpler kapalı cıkabiliyormuş , benim tüplerden biri kapalı cıktı bu ay gebe kalma olasılığı cok yüksekmiş tıkalı olan tüpler acılıp temizleniyormuş bu ay calışmalara devam hayırlısı bakalım .

hsg de önemli bir deneyim!!

Herkese Merhaba arkadaşlar :
ben pendik Bölge hastahanesinde anestezisiz hsg filmi çektirdim ve çok küçük bile ağrı çekmedim:
bunun öncesinde sizin paylaştıklarınızı okudum ve gider gitmez doktumla görüştüm eger nazik davranacaksa boşuna vicuduma anestezi almayı istemediğimi söyledim sağolsun anlayışla karşıladı ve arkasından bana bır fitil verdi. ardından filmim çekildi şukurler olsun hiçbir sorun çıkmadı.
Bu arada fiyat anestezisiz : 260 tl
anestezili fiyat :310 tl

bende 1 hafta önce cektirdim ve sadece 2 gün hafif bi kanama oldu normal mis

bende 1 hafta önce cektirdim ve sadece 2 gün hafif bi kanama oldu normal mis anesteziye gerek yok eger 1 dakikalik hafif bir agriya dayanamiyosaniz dogumu nasil yapmayi planliyosunuz arkadaslar bukar korkmayin lütfen bende burda yazilanlari okudum korkarak gittim ama korktugum kadar yokmus

bende çektirdim hsg yi çok şükür sonuçlar iyi çıktı. herşey bebişlerimize kavuşmak için yeni çektirecek olanlar sakın korkmayın ben çok korka korka gittim ama hiçde internette abartıldıgı kadar ağrılı deil hiç acımadı diyemem adet sancısı belki biraz daha fazlası birgünde kanamam oldu sonra herşey normale döndü.

tekrar merhaba arkadaşlar

ben pazartesi rahim filmi çektireceğimi söylemiştim ama ...cuma günü merkezleri araştırırken buradaki arkadaşlarında önerisiyle Radyomar fındıkzadeyi aradım...onlarda verdiğim adet gün bilgilerime göre hesaplama yaptılar ve cumartesi saat 12:30 a randevu verdiler arkadaşlar radyomarı herkese tavsiye ediyorum...kesinlikle acı yoktu hatta benim jinekolojik muayenelerim daha ağrılı geçiyordu... korktuğuma yaptığım strese hiç değmezmiş...doktorlar ve oradaki tüm personel gerçekten çok ilgili...dr.cevat beye burdan tekrar teşekkür ediyorum...size yapılacak olan herşeyi önceden anlatıyor...bir hazırlıktan geçiyorsunuz ve acı yok inanın...

sonuca gelince...benim doğuştan tek tüpüm varmış...sadece sol tüp...sağ tarafımda yok...tek tesellim onunda sorunsuz bir şekilde açık olması...ben hala tek tüp şokundayım...size önerim arkadaşlar film çekilirken ki acıya bu kadar odaklanmayın...sonucunuzun güzel olmasını dileyin...acı yok o ayrı konu ama...inanın hiç bir şey alacağınız kötü bir sonuç kadar acıtmaz canınızı...hepimiz için şifa diliyorum...rabbim herşeyin hayırlısını iyisini güzelini versin hepimize...

evet canım ya bende orda çektirmiştim dr cevat beye çokkkk teşekkür ederim bende tavsiye ediyorum çok ilgililer hem sizi rahatlatmadan filme almıyolar vede hiç acı olmayacağina garanti veriyo süper biyer bence

slm kızlar bende iki kere cektirdim ikisindede acı duydum ama dedikleri gibi saniyelik ama kanamam çok oldu birincisini özelde ikincisinide devlet hastanesinde bakırköyde cektirdim hem kastım kendimi hemde cekindim filmi ceken erkek doktordu ilki bayandı ikincisi erkekti rabbim herkese yardım etasin gercekten kendinizi sıkmayın kasmayın inş hepimiz saglıklı ve hayırlı bebişlerimi alıcaaz kucagımıza

kızlar bende dün çektirdim ama tüplerden biri açık biri kapalı tek tüpün açık olmasıyla hamıle kalabilirmiyim

Doktorlar kalınabileceğini söylüyorlar. Bir tanesinin açık olması yeterliymiş. Site adı vermek yasak mı bilmiyorum ama Kağan Kocatepe'nin videosuna bakmanı öneririm. uzmantv. den O gayet güzel açıklıyor.

Geri