gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir lütfen cevap verin!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir bu konuda bana lütfen biraz acele cevap verin Rahim Filmi çektirmek için uygun bir zaman var mıdır?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Rahim Filmi HSG Ne Zaman Çekilir

Rahim Filmi Ne Zaman Çekilmeli

Rahim Filmi HSG uygulanması öncesinde detaylı bir jinekolojik değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmede enfeksiyon (iltahap) bulguları saptanması durumunda ise enfeksiyon tedavi edilene kadar işlem ertelenir.

HSG prensip olarak adet kanamasının bitmesini takip eden birkaç gün içersinde uygulanır.

Bunun nedeni bir yandan adet kanamasının rahim içinden tüplere ve buradan da karın dünyanın boşluğu içine dolmasının yaratacağı sorunlara engel olmak, öte yandan rahim içindeki muhtemel bir gebeliğe zarar vermemektir. Çünkü çok nadiren de olsa gebe kalamama nedeniyle değerlendirilen bir kadında da tesadüfen o ay gebelik var olabilir.

Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir lütfen cevap verin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak lütfen cevap verin

Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak lütfen cevap verin

Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak bu konuda bilgisi olan var mı acaba aranızda?
  2. Öğrenmek İsteyenlere Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir ?

Öğrenmek İsteyenlere Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir ?

rahim filmi ne zaman çekilir rahim filmi ne zaman çekilmeli Sevgili melekler, jinekolojik olarak bir tedavi sürecine giren meleklerimizi rahim filmi konusunda bilgilendirmek istedik. Bu yazımızda rahim filmi ne zaman çekilir, rahim filmi ne zaman çekilmeli sorularını yanıtlıyoruz.. Rahim Filmi HSG uygulanması öncesinde detaylı bir jinekolojik değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmede...
  3. Kızlar Rahim Filmi HSG Nedir cevap verin

Kızlar Rahim Filmi HSG Nedir cevap verin

Rahim Filmi HSG Nedir bu konuda bilgi sahibi olan kızlar bana da bilgi verin lütfen sizi bekliyorum:S
  4. Akşam Lisesi Nedir lütfen cevap verin

Akşam Lisesi Nedir lütfen cevap verin

Akşam Lisesi Nedir bu konuda kim ne biliyorsa bildiklerini bana da yazabilir mi acaba?
  5. HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

Bu konu; HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne olmak isteyen kadınlarda bebk olmama sebebplerinin araştırılmasında en çok kullanılan yöntemlerinden biri HSG yani rahim filmidir. Öyle ki sadece tüpleri tıkalı olduğu için anne olamayan hastaların hsg çektirdikten sonra hamile kaldıkları sık görülür bir olaydır. Çekilirken can yaktığı...

Sayfayı Paylaş