gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Rahimde Polip Oluşması Nedenleri

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

polip nedir, rahimde polip oluşması, rahimde polip oluşması belirtileri Kadın hastalıklarından biri olan rahimde polip oluşması hakkında merak ettiğiniz sağlık bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Polip nedir? Rahim de polip neden oluşur gibi sorularınızın yanıtları sizlerle...

polip-nedir.jpg

Rahimde Polip Oluşması Nedenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rahimdeki polip amelıyat sonrası hamile kalan varmı....

rahimdeki polip amelıyat sonrası hamile kalan varmı....

slm melekler rahim içindeki polip lerden dolayı ameliyat olan varmı ve ameliyat sonrası hamile kalan kızlar tecrübeli olanlar yazsın lütfen kararsızım amelıyat olmam konusunda....
  2. Rahimde anormal kanamalar ve nedenleri

Rahimde anormal kanamalar ve nedenleri

anormal rahim kanamasi asiri kanama rahim ugurlari. sevgili meleklerim bir cogumuzda dis gebelikte yada normal zamanlarda bu tür anormal rahim kanamalar, adet düzensizligi olabiliyor oyüzden böyle durumlarda lütfen sagligimizi düsünerek tedavimizde gec kalmayalim ve rutin kontrolerimizi ertelemeyelim... Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.Kadın Doğum Hastalıkları Klinik Şefi Doç. Dr....
  3. Rahim polipleri kısırlık yaparmı?

Rahim polipleri kısırlık yaparmı?

Rahim poliplerinin kesin oluşum nedenleri bilinmemekle birlikte, hormonal faktörlerin etkin rol oynadığı düşünülmektedir. Rahip polipleri östrojene duyarlıdır. Bu, poliplerin de rahim iç katmanının östrojene verdiği yanıta benzer tepki verdiği anlamına gelir. Östrojen döngüsü ile gelişme gösterirler. Rahim poliplerinin kısırlıkla ilişkili olduğu ortaya çıkarılmıştır. Poliplerin varlığı...
  4. Rahimde polip olan ve hamile kalanlar

Rahimde polip olan ve hamile kalanlar

Merhabalar, rahim duvarinda yerlesen polipler (et beni) dollenmis yumurtanin rahme tutunmasini zorlastirdigi icin gebeligi engelleyebiliyormus. Gebelik olussa dahi dusuk riski yaratiyormus. Benim de rahim duvarimda 1.5 cm boyutunda bir polip var ve 6 aydir gebelik olusmuyor. Polipi olan ve o sekilde hamile kalanlar ya da aldirip hamile kalanlar tecrubelerini paylasirlar mi acaba? Herkese...
  5. Rahmin de polip olup  hamile kalan var mı ?

Rahmin de polip olup hamile kalan var mı ?

Polipler bir çok organ da gelişebilen iyi huylu oluşumlardır. Rahim iç tabakasın da yada rahim ağzında bulunan polipler ,bu dokular dan beslenen et paçası oluşumlarıdır.Rahim içerisinde oluşan poliplere endometrial polip , rahim ağzında oluşan poliplere servikal polip adı verilir. Rahim polipleri nin oluşma nedeni tam bilinmemektedir. Polip gelişiminde östrojen hormonunun etkisi olduğu...

Sayfayı Paylaş