gebe
  1. ahsennn

ahsennn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    89
    Ödül Puanları:
    0

rahimdeki polip amelıyat sonrası hamile kalan varmı....

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında ahsennn tarafından paylaşıldı.

slm melekler rahim içindeki polip lerden dolayı ameliyat olan varmı ve ameliyat sonrası hamile kalan kızlar tecrübeli olanlar yazsın lütfen kararsızım amelıyat olmam konusunda....

2. şimall

şimall Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    263
    Ödül Puanları:
    63
    canım ben polip degıl ama rahım ıcı yapısıklıklardan dolayı amelıyat yanı laparoskopi gecırdım ıkı ay bekledım hamıle kalamadım bu ayda asılama yaptırdık bakalım tutarsa ben nacızane olmanı tavsıye ederım

ahsennn bunu beğendi.
  3. ahsennn

ahsennn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım banada histeroskopi yapıcağını söyledi korkuyorum bide amelıyat sonrası zorlasırsa hamile kalmam diye...

4. ahsennn

ahsennn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar yokmu polip amelıyatı olup hamile kalan varsa lütfen yardımcı olurmusunuz...

rahimdeki polip amelıyat sonrası hamile kalan varmı.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hsg (rahim Filmi) Sonrasi Hamile Kalan varmı?

Hsg (rahim Filmi) Sonrasi Hamile Kalan varmı?

rahim filmi nedir,hsg nedir,rahim filmi çekip hamile kalanlar,rahim filmi sonrası hamile kalmak mümkünmü,rahim filmi çektikten sonra hamile kalma olasılığı nedir,rahim filmi hsg hakkında bilgiler Histerosalpingografi (HSG, ilaçlı rahim ve tüp filmi veya röntgeni) kısırlık tedavisi gören hastalarda rahim içerisinin şeklen değerlendirilmesi ve tüplerin açıklığının araştırılması amacıyla...
  2. Rahim içi yapışıklığı olup hamile kalan varmı?

Rahim içi yapışıklığı olup hamile kalan varmı?

Rahim içi adezyonlar (yapışıklıklar) rahimin iç tabakaları arasında oluşabilmektedir. Rahim duvarındaki (endometriyum) travma veya enfeksiyonlar endometriyal tabakaya zarar verebilmektedir ve şiddetli durumlarda ise endometriyumun kısmen veya tamamen zarar görmesine neden olabilmektedirler. Rahim içi adezyonları tanımlamak için Asherman sendromu tabiri kullanılmaktadır. Nedenleri: Rahim içi...
  3. Çift rahimle hamile kalan varmı?

Çift rahimle hamile kalan varmı?

Anne karnındayken dişi fetusta rahim, iki küçük tüpten oluşmaya başlar. Fetus büyüdükçe bu tüpler birleşerek büyük, içi boş bir organı yani rahmi meydana getirirler. Bazen bu tüpler tam olarak birleşmezler ve her biri ayrı bir boşluk oluştururlar. Bu durumda çift rahimden bahsedilir. Çift rahimde, genelde her birinin ayrı rahim ağzı olur. Bazı çift rahimli kadınların vajinaları da çift olur...
  4. Dış gebelik sonrası hamile kalan varmı?

Dış gebelik sonrası hamile kalan varmı?

Yapılan bazı araştırmalarda dış gebelik nedeniyle ameliyat geçiren hastalarda sonraki dönemde tekrar dış gebelik geçirme oranı yaklaşık %12-14 bulunmuştur. Dış gebelik geçiren hastaların daha sonra normal bir hamileliğe yani rahim içerisinde bir gebeliğe sahip olma oranı ise yaklaşık %40-45 bulunmuştur. Dış gebelik (ektopik gebelik) nedeniyle ameliyat olan hastalarda sonraki dönemde oluşan...
  5. Rahmin de polip olup  hamile kalan var mı ?

Rahmin de polip olup hamile kalan var mı ?

Polipler bir çok organ da gelişebilen iyi huylu oluşumlardır. Rahim iç tabakasın da yada rahim ağzında bulunan polipler ,bu dokular dan beslenen et paçası oluşumlarıdır.Rahim içerisinde oluşan poliplere endometrial polip , rahim ağzında oluşan poliplere servikal polip adı verilir. Rahim polipleri nin oluşma nedeni tam bilinmemektedir. Polip gelişiminde östrojen hormonunun etkisi olduğu...

Sayfayı Paylaş