gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Rahman Suresi

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Ibni Sirin'e göre. Rahman suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kimse, yalan söylemekten korkar ve çekinir. Sözüne sadik olur. Dogru yolu seçer ve o yolda yürümege devam eder, Kur'an'i ezberler, herkese iyiligi dokunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Rahman süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek, Allah'in affina ve rahmetine ermeye, ilme, ser ve kötülükten uzak durmaya isarettir,

Rahman Suresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suretıl rahman

Suretıl rahman

Rüyada Rahman süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek, Allah'in affina ve rahmetine ermeye, ilme, ser ve kötülükten uzak durmaya isarettir
  2. Yusuf Suresi

Yusuf Suresi

hamilelikte yusuf suresi Rüyasinda Yusuf suresini okudugunu veya okundugunu görenek önce bir kötülüge ugrarsa da sonunda hayir ve nimete kavusur. Çok yolculuk yapar. Gurbete gidip orada menfaat görür. Sikintidan genislige çikar. Serefe, paraya ve bolluga nail olur. Sözünde sadik, emniyetli, iyi kalpli olur, gurbete düserek mal ve kismete nail olur. Mala ve büyük bir mevkie ulasir, Allah (C.C.)...
  3. Ya Rahman defterimi sağ elimden ver bana

Ya Rahman defterimi sağ elimden ver bana

Kendimle bir hasbihal edecek oldugumda Beyhude geçmiş yıllar yazık yazık der bana Hesabını veremem çürüttüğüm ömrümün Boşuna akmışım der anlımdaki ter bana Ne bıraktın ardında adını yad edecek Bir fatiha okuyup ruhunu şad edecek Ne mucizeler indi seni irşad edecek Gafletin iziyim der ruhumdaki kir bana Hiç dehşete düştümü titreyip duyguların Bölündü mü sâlâ da o derin uykuların...
  4. "RAHMAN" Esmaül Hüsnası anlamı ve fazileti

"RAHMAN" Esmaül Hüsnası anlamı ve fazileti

ya rahman fazileti ismi rahman duası ismi azam duasının fazileti ya anlamı anlamı Rahman : Yarattığı bütün canlılara nimet veren Cenab-ı Hak buyuruyor: "Senden önce gönderdiğimiz elçilerimize (ümmetlerine) sor! Rahmân'dan başka tapılacak tanrılar (edinin diye) emretmiş miyiz? " (1) Rızıkları, ihtiyaçları ve her türlü iyilikleri ihsan husunda rahmetini mahlukatından hiç...
  5. Aksırmak Rahmandan, esnemek Şeytandanmıdır?

Aksırmak Rahmandan, esnemek Şeytandanmıdır?

Sual: Aksırmanın [hapşırmanın] imanla, doğru söylemekle ve duanın kabul olması ile bir ilgisi var mıdır CEVAP Evet vardır. Aksırmak çok iyidir. Bir hadis-i şerif meali: (Aksırmak Rahmandan, esnemek Şeytandandır.) [Tirmizi] Hazret-i Osman aksırınca Peygamber efendimiz buyurdu ki: (Müjde sana ya Osman. Şu gelen Cebrail aleyhisselamdır. Allahü teâlâdan bana haber getirdi ki: Hiç bir mümin...

Sayfayı Paylaş