gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Rahmet etmek

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Güçsüzleri bağışlamak din kuvvetine, Acınıp esirgendiğini görmek bağışlanmaya, Allah'ın rahmetinini üzerinde olduğunu görmek minet ve rızka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bağışlamak.)Rüyada, zayiflari esirgeyip acidigini gören kimsenin dini kuvvetli olur. Kendisinin acinip esirgendigini görse, günahlari magfiret edilir. Bir kimse Allah-u Teala Hazretleri'nin rahmetinin kendi üzerine indigini görse, o kimse nimetle riziklandirilir. Kendisini merhametli, sevinçli bir halde görse Kur'an'i ezberler,

Rahmet etmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kur'an şifa ve rahmettir

kur'an şifa ve rahmettir

Kur'andan indirdiklerimiz bir şifa ve rahmettir mü'minler için.Zalimlerinse hüsranını artırmaktan başka birşey değildir."(17/82) Biitimsiz bir şifa kaynağıdır Kur'an.Güneşe benzer , dağ ve taş , kurt ve kuş , kuru ve yaş demez , cömetçe sunar aydınlığını. Baharların kaynağıdır o , göklerin eliyle insanlığın başına oturtulmuş bir saadet tacıdır. O insanı arar , insan onu.O insanlığı...
  2. Rahmet Deryasi İlahisi

Rahmet Deryasi İlahisi

Taştı rahmet deryası Gark oldu cümle asi Dört kitabın manası: La ilahe illallah. Budur manasının hası Siler kalbinden pası İsm-i a�zam duası La ilahe illallah. Gönül burcundan doğar Aleme rahmet yağar Hakk�ın birliği öğer La ilahe illallah. Kitaplarda yazılıdır Gönüllerde gizlidir. Söylenecek söz budur; La ilahe illallah. Cennetten çıktı Adem Dünyaya bastı kadem Bunu der idi müdam: La ilahe...
  3. taştı rahmet deryası ilahisi

taştı rahmet deryası ilahisi

Taştı rahmet deryası Gark oldu cümle asi Dört kitabın manası: La ilahe illallah. Budur manasının hası Siler kalbinden pası İsm-i a'zam duası La ilahe illallah. Gönül burcundan doğar Aleme rahmet yağar Hakk'ın birliği öğer La ilahe illallah. Kitaplarda yazılıdır Gönüllerde gizlidir. Söylenecek söz budur; La ilahe illallah. Cennetten çıktı Adem Dünyaya bastı kadem Bunu der idi...
  4. rahmetinin dilencisi

rahmetinin dilencisi

Seni düşünüyorum şimdi… Günahımdan çok rahmetini.. Ve geldim işte.. Neyim var , neyim yok ise aldım,geldim.. Olanca günahımla,isyanımla…Olmayan şükrüm ve duamla geldim.. Geldim işte.. Geldim Rabbim.. Öyle yorgun düşmüş hâlde geliş ki bu geliş..Öyle yorgunum ki ALLAHım.. Alıversen.. Kurtuluversem bu yükten.. Dinleniversem… Dileniyorum işte kapında..Rahmetininin dilencilerini eli boş...
  5. Rahmet Ayı Ramazan

Rahmet Ayı Ramazan

ramazan, rahmet ayı, ramazan ayını fazileti, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Rahmet Ayı Ramazan “Ey iman edenler! Sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de oruç farz kılındı. Ta ki korunasınız.” [Bakara-183] “O Ramazan ayı ki, Kur’an onda indirilmiştir…” [Bakara-185] Ramazan, lügatte, Yaz sonunda, sonbaharın başında yağıp yeryüzünü tozlardan arındıran,...

Sayfayı Paylaş