gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Rakı ne işe yarar ? Cevap çok ilginç....

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Rakı ne işe yarar... Bende başlığı gördüğmde ben alkole karşı bi insanım amann ne işe yararsa yarar dedim ama okuduktan sonra en azından pek te fena bi sonuş olmadıgına vardım.... Mantık çok güzel çakıl taşı kum ve kavonoz üçlüsü.. umarım sizlerde beğenirsiniz... :raila: Bir felsefe profesörü sinifta,önünde bazi malzemelerle ögrencileriyle ders yapiyordu.Önce önündeki bos bir kavanozu 2cm capindaki taslarla doldurmaya basladi.Ögrencilere kavanozun dolu olup olmadigini sordu. Onlarda dolu oldugunu kabul ettiler..Profesör bu sefer bir kutu cakil tasi aldi ve onlari kavanoza bosaltti..Kavanozu hafifce sallayinca cakil taslari büyük taslarin arasindaki boskuklara doldular..Ögrencilere kavanozun dolu olup olmadigini sordu onlarda onayladilar..Bu sefer 1 kutu kum alip kavanoza bosaltti tabii kum geriye kalan bütün bosluklari doldurunca yine ögrencilere sordu ve dolu cevabini aldi.:shootout:
    Profesör bu defa masanin altindan bir sise raki cikarip icindekini kavanoza bosaltti.Ögrenciler gülmeye baslayinca simdi dedi bu kavanozun sizin hayatinizi silmgeledigini bilmenizi istiyorum.
    Taslar hayatinizdaki önemli seyler,aileniz,sagliginiz,sevgiliniz..Herseyi kaybetseniz ve elinizde sadece onlar kalsa bile hayatinizin dolu olmasini saglayacak seyler bunlar.:S

Cakil taslariysa isiniz,eviniz,arabaniz gibi diger önemli seyler..Kumda geriye kalan herseydir Kücük seyler yani..
    Eger kavanozunu önce kumla doldurursaniz cakil taslarina ve büyük taslara yer kalmayacaktir.:28:

Ayni sey hayatiniz icinde gecerli.Bbütün zaman ve enerjinizi kücük seylere harcarsaniz ,hayatinizda sizin icin önemli olan seylere yer kalmayacaktir.

Mutlulugunuz icin cok önemli olan seylere dikkat edin.Cocuklarinizla oynayin,doktor kontrollerinizi düzenli yaptirin.Sevgilinizi dansa götürün,ise gitmek, evi temizlemek,tamirat yapmak ve yemek yemek icin hep zamaniniz olacaktir..Önce büyük taslari,gercekten önemli olanlari halledin.

Önceliklerinizi belirleyin,geriye kalanlar sadece kumdur..

Ögrencilerden biri elini kaldirip rakinin neyi simgeledigini sordu..PRrofesör gülümsedi,sordugunuza sevindim. o sadece hayatiniz ne kadar dolu görünürse görünsün iyi bir sise rakiya her zaman yer olacagini size göstermek icindi. :tik:

2. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    hayatiniz ne kadar dolu görünürse görünsün iyi bir sise rakiya her zaman yer olacagini size göstermek icindi.

Güzel begendim...paylasim icin tskler

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :D Hayatımda rakıya asla yer yok bomboş olsa bile ...
    Canım sende cococola ile doldur oda yoksa hayatında doldur hayatını turkish ayran ile :D:kiss:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Kasım 2010
  4. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    haha çok güzel :)

AuSSie-AnGeL bunu beğendi.
Rakı ne işe yarar ? Cevap çok ilginç.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dişler ne işe yarar?

dişler ne işe yarar?

dişler ne işe yarar diş ne işe yarar diş nedir Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir.
  2. CEVAPLAR KİTABI çok ilginç!!!!!

CEVAPLAR KİTABI çok ilginç!!!!!

sağlık bilgisi kitabı cevapları sağlık kitabı cevapları bilgisi ders Kitabı kapalı bir şekilde kucağınızda ya da bir masanın üstünde tutun. - Soracağınız soruya on - on beş saniye boyunca yoğunlaşın. Sorular şu biçimlerde sorulmalıdır: 'Giriş başvurusu yaptığım iş benim için doğru olan iş mi? ' ya da 'Bu hafta sonu yolculuk yapmalı mıyım? ' - Sorunuzu zihninizde canlandırır ya da yüksek...
  3. Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasıl otu Mayasılotu Yararları Mayasılotunun Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden mayasılotu bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Mayasıl Otu Nasıl Kullanılır Bitki çiçekleriyle birlikte kaynamış suda demlenerek çay şeklinde veya haricen kullanılır. Mayasılotu Faydası Yüksek tansiyonu düşürür. Gaz söktürücüdür....
  4. Hadiseyi Böyle Görenler Çok Şaşırdı...Neden mi? İşte Cevabı....

Hadiseyi Böyle Görenler Çok Şaşırdı...Neden mi? İşte Cevabı....

Hadise Haberi Hadise Konseri Hadiseyi hep açık saçık minilerle değişik kostümlerle sahnede görmeye alışkın olduğumuz durum son konserinde değişti...Hadise pantolonla konser verdi..Görenler şaşırmadı değil hani....Hadise bu ne yapacağı belli olmaz...:) Hadise'yi Böyle Görenler Çok Şaşırdı Konserlerine giydiği mini etekler ve verdiği frikiklerle damga vuran Hadise, son konserinde bu...
  5. Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...

Sayfayı Paylaş