gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Ayı Neden Bazen 29 Gün, Bazen 30 Gün Oluyor?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazan ayı, ramazan ayı 29 gün mü, ramazan ayı 30 gün mü

oruç4.jpeg

Sual: Ramazan ayı, niçin bazen 29, bazen 30 gün oluyor?
    CEVAP
    Ramazan-ı şerif kameri aylardandır. Kameri aylar 29 veya 30 gün olur. Kur’an-ı kerimde, Ramazan ayında oruç tutmanın farz olduğu bildirilmektedir. (Bekara 183-185) Ramazan ayı otuz çekerse 30, yirmidokuz çekerse 29 gün oruç tutmak farzdır. Bütün farz ibadetler Allahü teâlânın emridir.

Ramazan Ayı Neden Bazen 29 Gün, Bazen 30 Gün Oluyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bazen...

bazen...

bazen
  2. Bazen cocuk oluyorsun bazen kendin

Bazen cocuk oluyorsun bazen kendin

Gülümsediğin karelerde olmamak ne acı Ve gülümsediğin hayatın sayfalarında Sen giderken Ben camdan bakıyorum Buz tutmuş camdan Yine umutlu yine güleryüzlüsün Sen dönerken Kapıda karşılıyorum Yine aynı umut aynı sevinç Olmadığın zamanlar özlüyorum OLduğun zamanlarda Nedeni yoktur bunun Nedensizdir bu Nedensiz bir özlem Güneş gibi güler yüzün Tenhada coşturduğun sevinç Daldığın zaman...
  3. Ramazan Orucu 29 Gün mü 30 Gün mü Tutuluyor ?

Ramazan Orucu 29 Gün mü 30 Gün mü Tutuluyor ?

ramazan orucu kaç gündür ramazan orucu kaç gün tutulur Sevgili melekler, her sene Ramazan ayı başlarken Ramazan orucu kaç gündür diye kafalarda bir soru işareti olur. Bu yazımızda Diyanet İşleri Başkanlığının da yaptığı açıklamaya göre sizlere Ramazan orucu kaç gün tutulur sorusunun cevabını vereceğiz :) Ramazan ayı, bazı yıllarda 30 gün, bazı yıllarda da 29 gün olur Peygamber Efendimiz...
  4. Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar merak ettim acaba neden Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz?

Sayfayı Paylaş