gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Ayına Özel İftar Duası

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

iftar duası ramazan iftar duası

Sevgili melekler, yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayı boyunca iftarda okuyabileceğimiz ve kolaylıkla ezberleyeceğimiz, anlamı çok güzel kısa bir iftar duası paylaşıyoruz sizlerle...

Ramazan İftar duası:

Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu.

Anlamı

Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.

Ramazan Ayına Özel İftar Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan için özel iftar menüleri

Ramazan için özel iftar menüleri

iftar menüsü iftar menüleri ramazan menüleri iftarda ne yapabilirim ramazan yemek menüsü Ramazanda ne yapabilirim diye endişe etmeyin... 1 Salata: Manzana Çorba : Mercimek Çorbası Anayemekler: Patates Püresi ve Kuru köfte Arayemek: Mısırlı Pilav, Komposto Tatlı: Kolay İncir Tatlısı 2 Salata: Semiz Otu Salatası Çorba : İrmik Çorbası Anayemekler: Kabak Patates Çalkama Arayemek: Değişik...
  2. Ramazan ayının 1.gün duası

Ramazan ayının 1.gün duası

ramazan ilk günü duası Meleklerim Ramazanın ilk günü yani bu gün bu dua okunmalıymış.Rabbim hepimizin orucunu kabul eylesin.. "Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn." Anlamı: Allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların...
  3. Ramazan Ayında Hergün İçin İftar Menüleri 2012

Ramazan Ayında Hergün İçin İftar Menüleri 2012

iftar menüleri 2012 iftar için yemek tarifleri ramazan menüleri 2012 Sevgili melekler, koca bir yıl daha geçti gitti ve biz yeni bir Ramazan'a daha kavuştuk Allah'a şükürler olsun :) Umarız hepinizin bu bir senesi az hüzünlü bol gülücüklü geçmiştir. Ramazan ayı öncesi yine evlerde bir telaştır, ufaktan bir hazırlıktır başladı. Güllaçlar alınıyor, sahur menüleri için reçeller...
  4. Ramazan Ayında İftar Vermek

Ramazan Ayında İftar Vermek

ramazan ayında iftar ramazan iftarı Sevgili melekler, yaklaşan ramazan ayıyla birlikte evlerde toplu iftarlar verilecek, ramazan ayının kutsallığı idrak edilecek. Dualar edilecek, teravihler kılınacak. Biz de bu yazımızda evlerde iftar vermenin faziletlerinden bahsedeceğiz sizlere... Peygamber Efendimiz HZ Muhammed s.a.v Efendimiz şöyle buyurmuştur. Ramazan ayında bir oruçluyu su ile...
  5. Ramazanda Okunacak İftar Duası ve Anlamı

Ramazanda Okunacak İftar Duası ve Anlamı

iftar duası, ramazanda iftar duası, ramazanda okunacak iftar duası Sevgili melekler, mübarek Ramazan ayı geldi, çattı. Bu ayda oruçlar tutulacak, eller dua için semaya kalkacak. İşte iftar sofrasında oruç açarken okunacak iftar duasını ve anlamını sizlerle paylaşıyoruz... Arapçası: “Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin...

Sayfayı Paylaş