gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Ayına Özel Maniler 2013

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazan manileri ramazan için maniler

Sevgili melekler, ramazan ayının gelmesine az bir zaman kala, tatlı bir heyecan yaşıyoruz. İbadet etmenin lezzetyi yanında unutulmaya yüz tutmuş bazı gelenekleri canlandırmaya ve ayakta tutmaya çalıştığımız ramazan gecelerine davulcuların davul çalarken attıkları maniler damgasını koyar. Bugün büyük şehirlerde unutulsa dahi Anadolu'da yaşatılmaya çalışılan ramazan manilerinden bir örnek de biz sizlerle paylaşmak istiyoruz...

Ramazan geldi hoş geldi;
    Evlere şenlik geldi.
    dün herkes oruçlu idi;
    İftar yemeği yendi...

Geldi ramazan ayı;
    Yendi temcit pilavı;
    Akşam, iftardn sonra
    İçelim demli çayı...

Deniz suyu serindir;
    Damla gibi derindir;
    Bir tek hurma da olsa
    Bir mümini sevindir...

Bak yazın sıcağına;
    Kalk Hakk'ın niyazına;
    Haydi hemen gidelim
    Teravih namazına...

Sofrada fakir olsun;
    Tabağı çukur olsun;
    Karnı doyduktan sonra
    Duayı okur olsun...

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ayy valla ramazanda geldi çattı bakalım nasıl tutacaz bu sıcakta orucu :)

Ramazan Ayına Özel Maniler 2013 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazan manileri

ramazan manileri

Onbir ayın sultanı, Kıymetlidir her ânı, Süslersin şu cihânı, Hoşgeldin yâ Ramazan! Gökyüzünün melekleri Devran eder felekleri Bu ayda ikram edenin Zayi olmaz emekleri Aldanma sağa sola, Gel gidelim hak yola, Güzel oruç tutanın, Âkıbeti hayrola. Bu aya hürmet gerek, Nîmete şükür gerek, Mübârek Ramazan’da, Hakka ibâdet gerek. Cebimin ağzı dardır İçinde şeker vardır. Sabreyle aman...
  2. Ramazan Manileri

Ramazan Manileri

Ahmet ağa uyursun uyursun Uykularda ne bulursun Kalk al abdest, kıl namaz Sabahleyin cenneti bulursunAkşamdan pilavı pişirdim Gene karnımı şişirdim Çok mani diyecektim ama Defteri yolda düşürdümAldanma sağa sola, Gel gidelim hak yola, Güzel oruç tutanın, Âkıbeti hayrola. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Akşam ezanı dinlemek Sahur vakti...
  3. Ramazan Manileri...

Ramazan Manileri...

Ben cok begendim bu manileri Meleklerim... Ztn Maniler kendince cok güzellerdir, birde 11 ayin Sultani Ramazan isin icine girince, dahada hos olmus degilmi Meleklerim :):) Akşamdan pilavı pişirdim Gene karnımı şişirdim Çok mani diyecektim ama Defteri yolda düşürdüm Akşam ezanı dinlemek Sahur vakti yemek yemek Ramazana mahsus şeydir Gece davulcu söylemek Aldanma sağa sola, Gel...
  4. ramazana özel doğaçlama mani servisi hörmetlerle karşınızda :)

ramazana özel doğaçlama mani servisi hörmetlerle karşınızda :)

evet sevgili sayın değerli melaikeler.. ramazanın ilk sahurunda 1 gıdım mideme birşeyler koyduktan sonra direk mekanımıza geldim, baktımki chatboxta editörümüz cemoş.. birden tabir yerindeyse methiye gibi hitap düzünce kendisine, yine ilhamlarımın bana uğradığı anlaşıla geldi ve ramazan özel bölümümüze doğaçlama mani servisi açma kararı patadanak ortaya çıktı hahaha işte bendeniz büşra ve...
  5. Onbir Ayın Sultanı Ramazan İçin Maniler

Onbir Ayın Sultanı Ramazan İçin Maniler

YeniRamazan Manileri Ramazan Manileri Kısa Ve Anlamlı Sevgili melekler, bir Ramazan ayını daha karşılamak için heyecanla bekliyoruz. Ramazan bereketi, kutsallığı hiçbir ayda olmadığından onbir ayın sultanı diye nitleendirilen bu güzel ayda aynı zamanda geleneklerimiz de yaşatılıyor. Bunların başında da Ramazan davulcuları geliyor. İşte meraklıları için yeni Ramazan manileri...:davul:...

Sayfayı Paylaş