gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Ayına Özel Tarifleriniz Neler Melekler ?

Konu, 'Ramazan Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazana özel tatlı tarifleri ramazana özel yemekler ramazana özel yemek tarifleri

Sevgili melekler, bugün Ramazan ayının ilk günü. Tüm İslam alemine içinde bizler de olmak üzere hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. :)

Gece kalkılan sahurun ardından imsakla birlikte oruçlarımıza niyet ettik ve bu akşam ilk iftarımızı inşaallah açacağız.

Sizlerden istediğimiz özellikle ramazan ayında yaptığınız, bu aya özel yemek çeşitlerini, tatlı tariflerini paylaşmanız. Özellikle bu ay için yaptığınız her türlü tarifinizi bekliyoruz. Kimbilir, aslında size hayli basit görünen bir tarifi bir diğerimiz bilmeyebilir ve denediğinde çok hoşuna gidebilir. Böylece ramazan ayının ruhuna uygun olarak paylaşma kısmını sanal ortamda bu şekilde yapabilirsek, birbirimiz de mutlu etmiş oluruz :)

Evet, şimdi bu önümüzdeki bir ay boyunca yapmayı düşündüğünüz, yaptığınız hazırlıkları, çorbaları, içecekleri, yemek ve tatlı tariflerini sizlerden bekliyoruz.

Hayırlı ramazanlar.. :)

azranur ve ayşegül&ramo bunu beğendi.
  2. aysearsln

aysearsln Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba melekler :), aranıza yeni katıldım internette dolaşırken gördüm paylaşımlarınızı hemen aranıza katıldım.Ben mübarek ayın ilk iftarı için ayran aşı çorbası,[FONT=Arial, sans-serif]karnıyarık,pilav,piyaz ve cevizli güllaç yapıyorum bi yandan yemeklerin başında bekliyorum bi yandan size yazıyorum :D[/FONT]

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ellerine sağlık ayşe aramıza hoşgeldin, forumlarda da çette de seni görmek isteriz, hayırlı ramazanlar :D:D

4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Yok mu kimsenin özel ramazan tarifi :D:D Ben başlayayım o zaman :D:D

Ramazana özel annemin her zaman yaptığı Yoğurtlu Hamur Çorbası vardır. Ramazandan önce tavla zarı iriliğinde hamur kesilir kurutulur ve bez torbalarda saklanır. Ramazanda ise bununla çorba yapılır. Hem de çok kolay ve bir o kadar lezzetli :)

Yeşil mercimek suyla birlikte (et suyu da eklenmeli) ocağa konulur, kaynamaya başlar başlamaz kesilmiş hamurlar içine atılır. Mercimek pişince içine sarımsaklı süzme yoğurt eklenir ama kesilmesin diye sıcak suyla ılıklaştırılarak eklenir. Bir iki taşım karıştırılarak kaynatılır. Kaselere servis edilirken üzerine tereyağda yakılmış nane pulbiber eklenir. Afiyet olsun :D:D

aysearsln bunu beğendi.
  5. aysearsln

aysearsln Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Titan,çok teşekkür ederim işlerden vakit buldukça buradayım artık. Ben ramazan boyunca kendi mutfağımda ne pişireceksem onları buraya da yazarım :)) isterseniz tarifleri de atarım zaten ben de interneten araştırıyorum. Bugün kü menüm mercimek çorbası,kadınbudu köfte,barbunya pilaki ve şambali tatlısı

6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ayşe günlük menünü BURADAKİ konuya yaz, bu topiğe de ramazana özel olarak yaptığın yemeklerin tariflerini atarsın :tik:

aysearsln bunu beğendi.
  7. *BİRİCİK*

*BİRİCİK* Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Bende dün tavuk çorbası ardından köfte güllaç menüm bu kadar yanında kolaa :D

TİTAN bunu beğendi.
  8. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

*BİRİCİK* günlük menünü BURADAKİ konuya yaz, bu topiğe de ramazana özel olarak yaptığın yemeklerin tariflerini atarsın :tik:

9. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Melekler, annemin harika ve kalorili bir tatlı tarifini eklemek istiyorum. Her ramazan geldiğinde mutlaka birkaç sefer yapardı, artık yapmıyor ya da 1 kere, o da abimin isteğiyle :D:D
    Başta da söylediğim gibi çok kalorili bir tatlı, ama son derecede leziz. Yılda bir kere adet edindiğimizden yemekte zarar görmüyoruz. Başka zaman yapılmaz mı, yapılır. Ancak biz ramazana has gördüğümüzden (ene malzemesi güllaç dolayısıyla) sadece ramazan ayında tadıyoruz.

Tarifi ben hiç denemedim. Zira kalorilerden uzak durmaya çalışıyor, kızartmayı ayda yılda bir yapıyorum :D

Tatlımızın adı Güllaç Kızartması. Yapılışı da çok kolay. Güllaç yaprakları su veya sütle ıslatılıp, yumuşatılıyor. Arasına dövülmüş ceviz konulup, paçanga böreği sarar gibi sarılıyor. Daha sonra güllaçlar yumurta sarısına bulanıp, bol kızgın yağda kızartılıyor ve önceden hazırlanan ılık şerbete atılıp şerbeti çekmesi biraz beklenerek, oradan çıkartılıp sıcak servis ediliyor. :D:D

Ramazan Ayına Özel Tarifleriniz Neler Melekler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan Ayının Faydaları nelerdir?

Ramazan Ayının Faydaları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar oruç ayı da geliyor şimdiden hepinize hayırlı ramazan ayları diliyorum ve sizden Ramazan Ayının Faydaları hakkında bilgi rica ediyorum.
  2. Ramazan baklavası tarifi resimli yapılışı size özel melekler

Ramazan baklavası tarifi resimli yapılışı size özel melekler

Ramazan Baklavası Tarifi Ramazan Baklavası Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere oruç sofralarına özel ramazan tatlı tarifleri arasında en lezzetli olanın sunuyoruz ve işte sizlere resimli ramazan baklavası tarifi diyoruz! Benim gibi baklava sevenlere gelsin diyor ve bu baklavayı bayram tatlıları olarak da deniyebilirsiniz Melek'ler:) Malzemeler 1 su bardağı...
  3. Ramazan Ayına Özel Mevsim Türlüsü

Ramazan Ayına Özel Mevsim Türlüsü

Ramazan aylarında ve bahar ile yaz aylarında tüketilmesi gereken bu çok özel ve hafifi yemek tarifimiz olan mevsim türlüsü yapımı ile beraberiz. O kadar sor bir yapılışı olmayan evde rahatça malzemelerini bulup yapabileceğiniz güzel görünümlü mevsim türlüsü tarifini sizlere sunuyorum. Malzemeleri ; 2 tane patlıcan 1 tane patates 1 tane kabak 1 tane kurusoğan 1 tane havuç 2 tane domates 3 tane...
  4. Ramazan Ayına Özel Maniler 2013

Ramazan Ayına Özel Maniler 2013

ramazan manileri ramazan için maniler Sevgili melekler, ramazan ayının gelmesine az bir zaman kala, tatlı bir heyecan yaşıyoruz. İbadet etmenin lezzetyi yanında unutulmaya yüz tutmuş bazı gelenekleri canlandırmaya ve ayakta tutmaya çalıştığımız ramazan gecelerine davulcuların davul çalarken attıkları maniler damgasını koyar. Bugün büyük şehirlerde unutulsa dahi Anadolu'da yaşatılmaya...
  5. Ramazan Ayına Özel İftar Duası

Ramazan Ayına Özel İftar Duası

iftar duası ramazan iftar duası Sevgili melekler, yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayı boyunca iftarda okuyabileceğimiz ve kolaylıkla ezberleyeceğimiz, anlamı çok güzel kısa bir iftar duası paylaşıyoruz sizlerle... Ramazan İftar duası: Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu....

Sayfayı Paylaş