gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır bilgi verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar aranızda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarıma soruyorum Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır bu konuda bilgi istiyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazan Ayı İbadetleri

Ramazan Ayında Yapılacak İbadetler

Ramazan ayı Müslüman için tam bir hasat mevsimi Birçok güzel amelin yapılacağı, Allah’ın rızasının kazanılacağı, elin kar da gönlün yarda olacağı bir mevsimdir Ramazan ayı 11 ayın sultanıdır Ümmet-i Muhammed’in ayıdır Gündüzleri oruçla, geceleri teravih namazlarıyla ihya edilir.

Ramazân-ı şerîf Kur’an ayıdır Bu itibarla, Kur’an okumasını bilen herkes bu ayda bir hatim yapmalıdır.

Şa’ban’ın son gününü Ramazan’ın ilk gününe bağlayan gece) akşamla yatsı arasında 2 rek’at teşekkür namazı kılınır „Yâ Rabbî, Ramazân-ı şerîf ile müşerref kıldığın için“ denilir ve namaza durulur.

Birinci 10 gün içinde mümkünse tesbih namazı kılınır ve Hatm-i Enbiyâ yapılır

Üçüncü 10 gün içinde tevbe-istiğfar, Hatm-i Enbiyâ ve 7 salât-ü selâm’dan sonra mümkünse Hatm-i İstiğfâr yapılır, yani 1001 defa: “Estağfirullâhe’l-azıym Ve etûbü ileyk” denilip, bittikten sonra 7 ilâ 70 salat-ü selâm okunur ve duâ yapılır.

Ramazanda yapılacak ibadetler:

1-Oruç tutmak

2-Geceleri Peygamber Efendimiz’in sav sünneti olan teravih namazını kılmak

3- Kur’an okumak

4-Namazları cemaatle kılmak

5-Sahur yapmak

6-İftar ettirmek

7-Kadir Gecesini aramak

8-Sabretmek

9-İhsan ve ikramda bulunmak

10-Tövbe etmek

11-Cenneti istemek

12-Çokça Kelime-i Tevhid söylemek

13-Ramazan umresi yapmak

14-Açları doyurmak

Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan Ayında ve Bayramında Hangi İbadetler Yapılır ?

Ramazan Ayında ve Bayramında Hangi İbadetler Yapılır ?

ramazan ayında yapılan ibadetler nelerdir ve nasıl yapılır Sevgili melekler biliyorsunuz yakında Ramazan ayı geliyor. Ramazan ayında ve bayramında yapılacak ve yapılması gereken ibadetler hangileridir ? Peygamberimiz nasıl geçirirmiş bu ayı ? Teşekkürler
  2. Kızlar Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır

Kızlar Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır

Öncelikle hepinize hayırlı günler diliyor ve şimdiden yaklaşan oruç ayınızı mübarekliyorum. Acaba Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır diye de sizden bu konuda bilgi rica ediyorum.
  3. Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi verin

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi verin

Merhaba arkadaşlar 1,5 ay kaldı Ramazan Bayramına ve ben şimdiden tüm islam ülkelerinin Ramazan Bayramını kutluyor ve Suriye de ki savaşa ve tüm dünya savaşlarına son versin inş. Ayrıca sizden Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi istiyorum.
  4. Ramazan Ayının Yirmiüçüncü Gecesi İbadetleri

Ramazan Ayının Yirmiüçüncü Gecesi İbadetleri

ramazan ayında kılınacak namazlar ramazan ayı ibadetleri ramazanda yapılacak ibadetler Ramazan ayının yirmiüçüncü gecesi okunacak dualar ve kılınacak namaz bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayının tüm faziletlerinden yararlanmanızı diler, dualarınızın ve ibadetlerinizin kabul olmasını dileriz. YİRMİ ÜÇÜNCÜ GECE: Peygamberimiz s.a.v buyuruyor: ''Bir...
  5. Ramazan Ayının Yirmialtıncı Gecesi İbadetleri

Ramazan Ayının Yirmialtıncı Gecesi İbadetleri

ramazan ayında kılınacak namazlar ramazan ayı ibadetleri ramazanda yapılacak ibadetler Ramazan ayının yirmialtıncı gecesi hangi ibadetler yapılır? Hangi dualar kaç kere okunur gibi sorularınızın yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan ramazan ayının tüm faziletlerinden yararlanmanız dileklerimizle hayırlı ramazanlar dileriz. YİRMİ ALTINCI GECE : Peygamberimiz s.a.v...

Sayfayı Paylaş