gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Ayında İftar Vermek

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazan ayında iftar ramazan iftarı

Sevgili melekler, yaklaşan ramazan ayıyla birlikte evlerde toplu iftarlar verilecek, ramazan ayının kutsallığı idrak edilecek. Dualar edilecek, teravihler kılınacak. Biz de bu yazımızda evlerde iftar vermenin faziletlerinden bahsedeceğiz sizlere...[​IMG]

Peygamber Efendimiz HZ Muhammed s.a.v Efendimiz şöyle buyurmuştur.

Ramazan ayında bir oruçluyu su ile iftar ettiren, anasından doğduğu günkü gibi günahsız olur.Ramazan ayında yemek yedirmek iftar ettirmek çok sevaptır. Ramazan ayında Oruçluya iftar ettiren kişi oruç tutanın sevabı kadar sevap alır ve oruç tutan kişinin sevabından hi.bir eksilme olmaz.Yemek yedirmeyi

Bir Hadisi şerifte şöyle buyrulmuştur;

Amellerin en faziletlisi, bir müminin ayıbını örtmek, karnını doyurmak ve bir ihtiyacını karşılamak suretiyle onu sevindirmektir.

Ayrıca Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluyu iftar ettirirse bütün günahları affedilir. O oruçlunun sevabı kadar ona sevab verilir.Bir oruçluyu iftar ettirecek kadar zengin olmayanlar ise yalnız su ile oruç açtırana bir hurma ile iftar veren kişiyede bu sevap verilir.Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuşlardır;Ramazan ayında kim oruçlu bir kimseyi iftar ettirirse anasından doğduğu günkü gibi günahsız olur diye buyurmuştur.

karakuzu, ÖzGüL ve MaWiM bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ben şahsen Ramazan ayını elimden geldiğince boş geçirmemeye çalışıyorum eş, dost ve akraba çevremizden mümkün olduğunca iftara alıyorum ve inanılmaz manevi huzur buluyorum. Zaten Ramazan ayında iftarda misafirlerin olması ile orucun tadı ve anlamı oluyor.

karakuzu, ayla89 ve ÖzGüL bunu beğendi.
  3. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    evet mavim farklı bı tadı oluyor ramazan zaten kalabalıkla güzel :) kalabalıkla yenen yemeğin tadıda bereketide farklı oluyor.Rabbim bu ramazanıda anlımızın akıyla geçırmeyı nasıp etsın inşallah.

MaWiM ve ayla89 bunu beğendi.
  4. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

bende mawii gibi eş ve dost çağırmaya bakıyorum kalabalık olunca insan daha mutlu oluyor sanki :)

MaWiM ve ayla89 bunu beğendi.
  5. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ne mutluki müslümaniz ve böyle güzelliklerden mahrum kalmiyoruz :) Sükürler olsun :)

6. *Lena*

*Lena* Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    ramazanda kalabalık olmak insanın hoşuna gidiyor,sohbetler falan derken :)))

Ramazan Ayında İftar Vermek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan için özel iftar menüleri

Ramazan için özel iftar menüleri

iftar menüsü iftar menüleri ramazan menüleri iftarda ne yapabilirim ramazan yemek menüsü Ramazanda ne yapabilirim diye endişe etmeyin... 1 Salata: Manzana Çorba : Mercimek Çorbası Anayemekler: Patates Püresi ve Kuru köfte Arayemek: Mısırlı Pilav, Komposto Tatlı: Kolay İncir Tatlısı 2 Salata: Semiz Otu Salatası Çorba : İrmik Çorbası Anayemekler: Kabak Patates Çalkama Arayemek: Değişik...
  2. Çocuklarımızı ramazan ayına hazırlamak

Çocuklarımızı ramazan ayına hazırlamak

ramazan süsleri Küçük dememeliyiz çocuklarımıza da Ramazan ayını anlatmalıyız ama nasıl diyorsanız buyrun çocuklarımızı ramazan ayına hazırlamak için işte size bir kaç ipucu :tik: 1.Ramazanla alakalı bir aile toplantısı tertip edin. Ramazandan bir hafta önce, Ramazanın manasını, ay görününce başladığını, müslümanların bu ayda nasıl yaşadığını konuşacağınız bir toplantı yapabilirsiniz. 2....
  3. Ramazan Ayının Faydaları nelerdir?

Ramazan Ayının Faydaları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar oruç ayı da geliyor şimdiden hepinize hayırlı ramazan ayları diliyorum ve sizden Ramazan Ayının Faydaları hakkında bilgi rica ediyorum.
  4. Ramazan Ayında Hergün İçin İftar Menüleri 2012

Ramazan Ayında Hergün İçin İftar Menüleri 2012

iftar menüleri 2012 iftar için yemek tarifleri ramazan menüleri 2012 Sevgili melekler, koca bir yıl daha geçti gitti ve biz yeni bir Ramazan'a daha kavuştuk Allah'a şükürler olsun :) Umarız hepinizin bu bir senesi az hüzünlü bol gülücüklü geçmiştir. Ramazan ayı öncesi yine evlerde bir telaştır, ufaktan bir hazırlıktır başladı. Güllaçlar alınıyor, sahur menüleri için reçeller...
  5. Ramazan Ayına Özel İftar Duası

Ramazan Ayına Özel İftar Duası

iftar duası ramazan iftar duası Sevgili melekler, yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayı boyunca iftarda okuyabileceğimiz ve kolaylıkla ezberleyeceğimiz, anlamı çok güzel kısa bir iftar duası paylaşıyoruz sizlerle... Ramazan İftar duası: Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu....

Sayfayı Paylaş