gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir yazın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam kızlar size bir sorum olacak acaba Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir yazar mısınız

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir
    Ramazan ayının bitiminde Ramazan Bayramı kutlanır. Ramazan bayramı Müslümanların iki büyük bayramından biridir. Ramazan ayında tutulan bir aylık orucun bitiminde Şevval ayının ilk üç günü bayram olarak kutlanır.

3. beyza karakoç

beyza karakoç Forum Okuru

Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan ayının 1.gün duası

Ramazan ayının 1.gün duası

ramazan ilk günü duası Meleklerim Ramazanın ilk günü yani bu gün bu dua okunmalıymış.Rabbim hepimizin orucunu kabul eylesin.. "Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn." Anlamı: Allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların...
  2. Ramazan Ayının Faydaları nelerdir?

Ramazan Ayının Faydaları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar oruç ayı da geliyor şimdiden hepinize hayırlı ramazan ayları diliyorum ve sizden Ramazan Ayının Faydaları hakkında bilgi rica ediyorum.
  3. Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Arkadaşlar oruç ayı da geldi yaklaştı yani şimdiden hepinize hayırlı oruçlar diliyor ve size bir soru soruyorum acaba Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir bu konuda bilgi verebilir misiniz bana?
  4. Ramazan Ayında Günah Olan Şeyler nelerdir yazın

Ramazan Ayında Günah Olan Şeyler nelerdir yazın

Merhaba arkadaşlar ben sizden Ramazan Ayında Günah Olan Şeyler hakkında bilgi rica ediyorum aranızda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarım var ise Ramazan Ayında Günah Olan Şeyler nedir yazsın.
  5. Ramazan ayının önemi nedir?

Ramazan ayının önemi nedir?

Bu konuda imam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca...

Sayfayı Paylaş