gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar oruç ayı da geldi yaklaştı yani şimdiden hepinize hayırlı oruçlar diliyor ve size bir soru soruyorum acaba Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir bu konuda bilgi verebilir misiniz bana?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği Hakkında Bilgi

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği Nedir

İnsanlığı karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan Rabbimizin son mesajı Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim, bu ayda yeryüzüne inmeye başlamış ve böylece insanlık için yepyeni ve mutlu bir dönem başlamıştır.

Bu gerçek, Kur'an-ı Kerim'de şöyle bildirilmiştir:

"Ramazan ayı ki onda Kur'an, insanlara yol gösterici ve doğruyu yanlıştan ayırıcı belgeler olarak indirildi." 7

Kur'an-ı Kerim Ramazan ayında inmeye başladığı için bu ay, bir anlamda Kur'an ayıdır. Kur'an-ı Kerimi Peygamberimize getiren büyük melek Cebrail, her yıl Ramazan ayında Peygamberimize gelir ve o güne kadar nazil olan Kur'an ayetlerini karşılıklı olarak birbirlerine okurlardı. Peygamberimizin bu dünyadan göçtüğü yılın Ramazanında bu durum, son olarak ve iki defa gerçekleşmiştir.

Ramazan ayında camilerimizde ve evlerde okunan ve cemaatin büyük bir manevi zevk ve huşû» içinde dinlediği mukabele ve Kur'an hatimleri Cebrail ile Peygamberimiz arasında yapılan mukabelenin devam ettirilmesidir.

Bu vesile ile Kur'an okumanın fazileti ve manasını anlamaya çalışmanın önemini belirtmekte fayda vardır.

Kur'an okumak ve okunan Kur'an'ı dinlemek sevabı çok olan bir ibadettir.

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan ayının özellikleri

Ramazan ayının özellikleri

Ramazan Ayinin Özellikleri Ibadetler belirli vakitlerde yapilir .Farz olan orucun vakti Ramazan ayidir. Ramazan ayinin dinimizde büyük bir önemi ve diger aylar arasinda seçkin bir yeri vardir . Bu sebeple oruç konusuna geçmeden önce Ramazan ayinin tasidigi özellikler hakkinda bilgi vermek yararli olacaktir . Bu özellikler kisaca sunlardir: 1. Insanligi karanliklardan çikarip aydinliga...
  2. ankaranın en önemli özelliği nedir

ankaranın en önemli özelliği nedir

ankaranın en önemli özelliği yada özellikleri var mı teşekkür ediyorum. ( tarihsel olarak soruyorum )
  3. Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir yazın

Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir yazın

Selam kızlar size bir sorum olacak acaba Ramazan Ayının Bitiminde Kutladığımız Önemli Günler nelerdir yazar mısınız
  4. Ramazan Ayının Edebiyatımız Üzerindeki Etkileri nelerdir acaba

Ramazan Ayının Edebiyatımız Üzerindeki Etkileri nelerdir acaba

Merhaba hepinize şimdiden hayırlı ramazanlar diliyor ve bu oruç ayı sıcaklarda nasıl çekilecek diye de iç geçiriyorum:) Allah yardımcımız olsun. Ayrıca sizden Ramazan Ayının Edebiyatımız Üzerindeki Etkileri hakkında da bilgi rica ediyorum.
  5. Ramazan ayında internette en çok neleri aradık?

Ramazan ayında internette en çok neleri aradık?

Ramazan ayında neleri aradık, ramazanda internette en çok arananlar İnternet kullanıcılarının beğenisini kazanan Yandex'in ramazan ayı kapsamındaki aramalarla ilgili gerçekleştirdiği analize göre Türk halkı en çok 'iftar ne zaman' diye sordu. Bu sene ilk orucun tutulduğu 28 Haziran'dan 22 Temmuz'a kadar geçen süreyi kapsayan analiz sonuçlarına göre 'sahur vakti' en çok merak edilen ikinci...

Sayfayı Paylaş