gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Bayramı Namazı Nasıl Kılınır Merak Edenlere..

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazan bayramı namazı ramazan bayram namazı nasıl kılınır

Sevgili melekler, yaklaşık 20 gün kadar sonra Ramazan Bayramını kutlayacağız. Bayram sabahı babalarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz, oğullarımız namaza gidecekler ve biz de onların dönüşlerini bekleyeceğiz. Bu güzel günde kılınan Ramazan Bayramı namazının nasıl kılındığını merak edenlere de işte bilgilerimiz..

Bayram namazları iki rekattır. Bayram namazı Cemaat ile kılınır tek başına yalnız kılınmaz.
    Bayram namazına şöyle niyet edilir.
    Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama diyerek niyet edilir ardından sünhaneke okunur.

Sübhaneke okunduktan sonra eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp, birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. İmam önce Fatiha, sonra bir sure okunur ve beraberce rükuya eğilinir.

Bayram namazının İkinci rekatında, imam önce Fatiha ve bir sure okur. Sonra iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükuya eğilinir.

Ramazan Bayramı Namazı Nasıl Kılınır Merak Edenlere.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bayram Namazı Nasıl Kılınır ?

Bayram Namazı Nasıl Kılınır ?

bayram namazı, nasıl kılınır, kimler kılabilir, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Şevval ayının birinci günü fıtır, ya’nî Ramazan bayramının, Zilhiccenin onuncu günü ise, Kurban bayramının birinci günleridir. Bu iki günde, güneş doğduktan sonra, iki rek’at bayram namazı kılmak, erkeklere vâcibdir… Bayram namazlarının şartları, Cuma namazının şartları gibidir. Fakat,...
  2. Tesbih Namazı Nasıl Kılınır

Tesbih Namazı Nasıl Kılınır

ramazan ayı kadir gecesi namazı tesbih namazı nasıl kılınır kaç rekat hakkında detaylı bilgiler burada Herkesin ömründe en az bir kere kılması gerekirmiş tesbih namazını... Camilerde özellikle Kadir Geceleri kıldırılan tesbih namazını evde kendinizde kılabilirsiniz melekler...Bu yazımızda size tesbih namazının nasıl kılınacağını anlatıcaz... Günahların afvına vesîle olan tesbih namazı 4...
  3. Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır biliyor musunuz

Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır bu konuda bilgi verirseniz sevinirim iftar sonrası malum ağırlık çöküyor hemen mi kılmalı nasıl kılmalı detaylı yardımcı olacak bilgiler istiyorum.
  4. Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyor musunuz

Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar aranızda Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır bu konuda bilgi sahibi olan var mı Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyorsanız bana da yazın.
  5. Cenaze namazı nasıl kılınır ?

Cenaze namazı nasıl kılınır ?

Bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum cenaze namazı nasıl kılınır ?

Sayfayı Paylaş