gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar 1,5 ay kaldı Ramazan Bayramına ve ben şimdiden tüm islam ülkelerinin Ramazan Bayramını kutluyor ve Suriye de ki savaşa ve tüm dünya savaşlarına son versin inş. Ayrıca sizden Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi istiyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazan Bayramında Neler Yapılır
    Ramazan Bayramında Neler Yaparız

Ramazan Bayramında; erken kalkmak, gusletmek, misvak kullanmak, güzel koku sürünmek, yeni ve temiz elbise giymek, sevindiğini belli etmek, fıtr, yani Ramazan bayramında, bayram namazından önce tatlı yemek, hurma yemek, hurmayı 1, 3, 5 gibi tek adet yemek, teke riayet etmek sünnettir.

Bunun yanında bayramda yüzük takmak, karşılaştığı müminlere güler yüzle selam vermek, fakirlere çok sadaka vermek, İslamiyete doğru olarak hizmet edenlere yardım etmek, dargınları barıştırmak, akrabayı, din kardeşlerini ziyaret etmek, onlara hediye götürmek sünnettir.

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dini bayramlarda neler yapılır

dini bayramlarda neler yapılır

Ülkemizde bulunan dini bayramları nasıl yaşarız, bu bayramda insanlar neler yaparlar. Neler adettir tam olarak yapılması gerekenler ve ( eskiden ) şimdi yapılanları yazabilir misiniz.
  2. Ramazan Bayramında Neler Yapılır Maddeler Halinde yazar mısınız

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Maddeler Halinde yazar mısınız

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda rica da bulunmak istiyorum bana mümkünse Ramazan Bayramında Neler Yapılır Maddeler Halinde yazar mısınız lütfen:S
  3. Ramazan Bayramında Neler Yapılır bilgi verir misiniz

Ramazan Bayramında Neler Yapılır bilgi verir misiniz

Merhaba kızlar. Oruç ayına az kaldı ve Ramazan Bayramı telaşı da şimdiden düşünülüyor bizimkiler bayramda gidilecek yerlerin listesini bile yaptılar:) Sizden de Ramazan Bayramında Neler Yapılır diye bilgi istiyorum yani yapılması gerekenler nelerdir?
  4. Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır bilgi verin

Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır bilgi verin

Merhaba arkadaşlar aranızda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarıma soruyorum Ramazan Ayında Hangi İbadetler Yapılır bu konuda bilgi istiyorum.
  5. Ne Zamana Kadar Sahur Yapılır bilgi verin

Ne Zamana Kadar Sahur Yapılır bilgi verin

Kızlar Ne Zamana Kadar Sahur Yapılır yani sahur ezandan ne kadar sonra bitmeli sahurun bitişi hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş