gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Maddeler Halinde yazar mısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda rica da bulunmak istiyorum bana mümkünse Ramazan Bayramında Neler Yapılır Maddeler Halinde yazar mısınız lütfen:S

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazan Bayramında Neler Yapılır

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Madde Madde

Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arifedir.

Ramazan Bayramı, Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan orucun da sonunu ifade eder.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü aynı zamanda Şevval ayının birinci günüdür ve bu günde oruç tutulmaz.

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır. Bayram namazını yalnız erkekler kılar. Bayram namazından sonra ise hutbe okunur.

Bayram boyunca müslümanlar eş, dost, akraba ziyaretleriyle birbirlerinin bayramını kutlarlar.

Bu ziyaretler esnasında genellikle kolonya, tatlı ve şekerlemeler ikram edilir.

Bayramda bakımlı ve temiz olmak adettendir. Herkes en yeni kıyafetlerini giymeye çalışır.

Ramazan bayramında çocuklara ailelerin bütçesi elverdiğince yeni kıyafetler alınır. Bazı büyükler ellerini öpen çocuklara hediye veya harçlık verirler.

Çocuklar ufak gruplar halinde kapı kapı dolaşarak şekerleme toplarlar.

Müslümanlar zekat görevini bu bayramda yerine getirirler.

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Maddeler Halinde yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dini bayramlarda neler yapılır

dini bayramlarda neler yapılır

Ülkemizde bulunan dini bayramları nasıl yaşarız, bu bayramda insanlar neler yaparlar. Neler adettir tam olarak yapılması gerekenler ve ( eskiden ) şimdi yapılanları yazabilir misiniz.
  2. Ramazan Bayramında Neler Yapılır bilgi verir misiniz

Ramazan Bayramında Neler Yapılır bilgi verir misiniz

Merhaba kızlar. Oruç ayına az kaldı ve Ramazan Bayramı telaşı da şimdiden düşünülüyor bizimkiler bayramda gidilecek yerlerin listesini bile yaptılar:) Sizden de Ramazan Bayramında Neler Yapılır diye bilgi istiyorum yani yapılması gerekenler nelerdir?
  3. Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi verin

Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi verin

Merhaba arkadaşlar 1,5 ay kaldı Ramazan Bayramına ve ben şimdiden tüm islam ülkelerinin Ramazan Bayramını kutluyor ve Suriye de ki savaşa ve tüm dünya savaşlarına son versin inş. Ayrıca sizden Ramazan Bayramında Neler Yapılır Kısaca bilgi istiyorum.
  4. Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazarsanız sevinirim

Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazarsanız sevinirim

Merhaba öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diler ve şimdiden tutacağınız oruç kabul olsun diyorum ve ayrıca sizlerden Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazmanızı istiyorum.
  5. Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazar mısınız

Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazar mısınız

Selam arkadaşlar Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazar mısınız? Şimdiden Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde ki paylaşımınız için çok tşk ediyorum.

Sayfayı Paylaş