gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan diyeti

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hedef: Haftada 2-3 kilo. Günlük kalori: 100 Kcal
    Ramazan ayında yapabileceğinz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların içindeki malzemenin yarsı pirinç yarısı et olmalıdır.

Bu diyetin günlük menüleri:

1.gün

Sahur: Et ve tavuk suyuna pilav (1 tabak), 1 kase cacık.
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba, ½ tavuk (ızgara veya haşlanmış), elma.

2. gün

Sahur: Et veya tavuk suyuna pilav, 1 tabak (hazır bulyon olmayacak).
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba etli fasulye, 1 kase salata, 1 portakal.

3. gün

Sahur: 1 tost (peynirli) ve ayran.
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba 1 tabak kıymalı ıspanak 1 kase salata, 250 gram meyva.

4. gün

Sahur: 1 tost, 1 ayran.
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba, kabak, biber, veya patlıcan dolması 1 kase salata, 250 gram meyva.

5. gün

Sahur: Tavuklu sandviç, çay.
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba 6 kalem kuzur pirzola, salata, 250 gram meyva.

6. gün

Sahur: Tavuklu sandviç, çay.
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba 1 kase salata, (isteğe bağlı) Balık veya bonfile.

7.gün

Sahur: 2 dilim börek (içine lor veya çökelek peyniri konacak), ayran, çay.
    İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba, 8 adet ızgara köfte (ekmeksiz ve yağsız kıymadan olacak), 1 kase salata, 250 gram meyve.

Ramazan diyeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan Diyeti

Ramazan Diyeti

Hedef: Haftada 2-3 kilo Günlük kalori: 1000 Kcal Ramazan ayında yapabileceğiniz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların içindeki malzemenin yarsı pirinç yarısı et olmalıdır. 1. GÜN Sahur : Et ve tavuk suyuna pilav (1 tabak) 1 kase cacık İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba ½ tavuk (ızgara veya haşlanmış) elma 2. GÜN Sahur : Et veya tavuk suyuna...
  2. Ramazanda Form Koruma Diyeti

Ramazanda Form Koruma Diyeti

ramazanda form koruma Hedef: Kilo koruma Günlük kalori: 2000 Kcal Ortalama bir Türk kadını düşünülerek hazırlanmış bu diyetle ramazan ayında oruç tutarken fazla kilolardan kurtulabilirsiniz! 1.60 - 1.65 boylarında, 55 - 60 kilo civarında normal aktivite düzeyinde kadınlar için hazırlanmış bu diyet yaklaşık 2000 kalori civarında. Not: Menüde verilen 1 porsiyon sütlü tatlı yerine 1 su...
  3. ramazan diyet menüsü

ramazan diyet menüsü

diyet menüsü ramazan diyet menüsü Ramazan diyeti tarifi verilecek Hedef kilo : Haftada 2-3 kilo Günlük kalori: 1000 Kcal Ramazan ayında yapabileceğiniz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların icindeki malzemelerin yarısını pirinc yarısınıda et kullanmalısınız. Uygulanması gereken gün ramazan diyet programı günlük menüleri 1. gün ramazan...
  4. ramazanda diyet

ramazanda diyet

ramazanda diyet merhaba arkadaşlar, siteye bir kaç saat önce üye oldum. kısa bir tur attıktan sonra burayı gördüm. benim şu anda 2-3 kilo kadar fazlam var. normal iartlar altında 1-2 haftada verebileceğim bir fazlalık ama önümüz ramazan. ramazanda ben kilo alıyorum her ne hikmetse. bu sende daha geç iftar saati. dolaysııyla hem sahurda ye yat, hem iftarda ye yat olacak. bu yüzden ramazanda...
  5. Ramazan diyetleri

Ramazan diyetleri

Ramazan Diyeti,Ramazanda Diyet Nasıl Yapılmalı,Ramazan ayı diyeti, nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler burada Ramazan ayında çoğumuz kilo alırız hem sağlıklı oruç tutmak hemde kilo almamak için gerekli bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz melekler Ramazan ayının gelmesiyle kimi kilo vermek kimileri ise kilo almak ister.Ramazanda kilo vermek için yapılması gereken en önemli şey...

Sayfayı Paylaş