gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazan Fitresi Ne Zaman Kimlere Verilir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar hepinize mutlu bir hafta sonu tatili diliyor ve sizlerden fitre hakkında bir konuda bilgi rica ediyorum Ramazan Fitresi Ne Zaman Kimlere Verilir?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazan Fitresi Nedir Kimlere Verilir

Fitre Nedir Kimlere Verilir

Fıtr kelimesi orucu açmayı oruca son vermeyi ifade eder. fitre vermek farzdır. Çünkü bir hadiste Resûlullah'ın hür, köle, erkek, kadın her müslümana fıtır sadakası vermeyi farz kıldığı belirtilir.

Fitre , Ramazan ayında fakirlere verilen bir sadaka olduğu için fitrenin bayramdan önce verilmesi en güzel davranıştır. Çünkü fitre vermenin amacı, fakirlerin bayram hazırlığı yapabilmelerini ve bayramı neşe ile karşılamalarını sağlamaktır. Fitre, bayram günü veya daha sonra gecikmeli olarak da verilebilir. Fitre verirken niyet etmek önemlidir.

Veren kişinin, fitreyi ALLAH rızası için verdiğini gölünden geçirmesi yeterlidir.

Ramazan Fitresi Ne Zaman Kimlere Verilir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor biliyor musunuz

2012 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor biliyor musunuz

Kızlar bu ayın 20 demi oruçlu olacağız yani 19 da sahura mı kalkıyoruz yoksa 20 de mi sahura kalkıyoruz aranızda 2012 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor bilen var ise yazsın.
  2. Ramazan Fitresi Kimlere Verilir biliyorsanız yazın

Ramazan Fitresi Kimlere Verilir biliyorsanız yazın

Selam arkadaşlar sizden bir konu da bilgi rica ediyorum acaba Ramazan Fitresi Kimlere Verilir biliyorsanız bana da yazın
  3. Ne Zamana Kadar Anne Sütü Verilir biliyor musunuz

Ne Zamana Kadar Anne Sütü Verilir biliyor musunuz

merhaba kızlar ben bebeğimi emziriyorum şuan 5 aylık acaba ne zaman kadar daha emzirmem lazım yani Ne Zamana Kadar Anne Sütü Verilir bu konuda bilgi verirseniz bana çok sevinirim.
  4. Cuma Günleri Neden Sela Verilir Biliyor musunuz ?

Cuma Günleri Neden Sela Verilir Biliyor musunuz ?

Cuma Günü Sela Okunmasının Nedeni Cuma Günü Neden Sela Okunuyor Sevgili melekler, Cuma günleri dinimiz açısından mübarek sayılan günlerden biliyorsunuz. Cuma günleri cuma namazından önce okunan sela ile ilgili olarak da cuma günü neden sela okunuyor diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Cuma Günü Sela Okunmasının Nedeni ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere......
  5. Ramazan Fidyesi Nedir? Kimlere Verilir?

Ramazan Fidyesi Nedir? Kimlere Verilir?

ramazan fidyesi ramazan fidyesi kimlere verilir Sevgili melekler, Ramazan ayına girmek için günleri saydığımız bu zamanlarda akıllara takılan sorulardan biri ramazan fidyesini ne olduğu ve kimlere verileceğidir. İşte Diyanet'ten bu sorunun cevabı... Oruç tutmaya gücü yetmeyen düşkün ve yaşlı kimseler ile iyileşme ümidi olmayan hastalar, Ramazan ayının her günü için birer fidye...

Sayfayı Paylaş