gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ramazan Pilavı Tarifi Resimli Yapılışı Size Özel

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ramazan Pilavı Tarifi Ramazan Pilavı Nasıl Yapılır
    Ramazan Ayı'nın gelmesiyle birlikte, iftar sofralarını lezzetlendirecek bir çok ramazan yemekleri tarifleri ve ramazan tatlı tarifleri aktarmıştık Melek'ler. Şimdi ise yine iftar sofralarını lezzeti ile coşturacak ramazan pilavı tarifi paylaşıyoruz:)

Malzemeler:

1 Su Bardağı Nohut
    2 Su Bardağı Pirinç
    1 Çorba Kaşığı Tereyağı
    1 Çay Bardağı Ayçiçeği Yağı
    5 Su Bardağı Su
    Yarım Kg. Dana Kuşbaşı
    1 Adet Kuru Soğan
    1 Su Bardağı Erişte
    1 Tatlı Kaşığı Karabiber
    1,5 Tatlı Kaşığı Tuz

Yapılışı:

Bir gün önceden ıslatılan nohutlar, haşlanır ve bir kenarda bekletilir. Etin üzerine ince kıyılmış soğan biraz tuz ve 5 su bardağı su eklenir ve pişirilir.
    tereyağı konan tencereye erişte atılır, pembeleşene dek kavrulur. Üzerine pirinç eklenir, 5 dakika kadar kavrulur.

Daha sonra üzerine nohut, suyuyla birlikte soğanlı et, tuz ve karabiber ilave edilir. kaynamaya başladıktan sonra 10 dakika daha pişirilir. Yarım saat dinlendirilir. Servis edilir

Ramazan Pilavı Tarifi Resimli Yapılışı Size Özel konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Zerde Pilav Yapılışı

Resimli Zerde Pilav Yapılışı

Zerde Pilavı nasıl yapılır Resimli Zerde Pilav Yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere bu yazımızda yeni bir pilav tarifi sunuyor ve bul pğilavı kesinlikle deneyin çünkü her daim yapacaksınız, o kadar lezzetli diyoruz :) Zerde Pilav Tarifi için malzemeler Pirinç 2 kahve fincanı Su 10 su bardağı Toz Şeker 2,5 su bardağı Kırmızı Safranbolu Safranı 1...
  2. Resimli Ramazan Tatlıları tarifi istiyorum sizden

Resimli Ramazan Tatlıları tarifi istiyorum sizden

Kızlar Ramazan ayına da çok az kaldı ve her ramazan olduğu gibi günümüz hep mutfakta yemek yaparak ve iftarda o yemekleri nasıl afiyetle yiyeceğimizi düşünüpte sabırsızlanacağız:) Aynı sabırsızlığı inanın şuan hisettim :) Neyse arkadaşlar ben sizden ramazan ayı için bir kaç tatlı tarifi istiyorum ve tarifler için şimdiden çok tşk ediyorum:)
  3. Ramazan baklavası tarifi resimli yapılışı size özel melekler

Ramazan baklavası tarifi resimli yapılışı size özel melekler

Ramazan Baklavası Tarifi Ramazan Baklavası Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere oruç sofralarına özel ramazan tatlı tarifleri arasında en lezzetli olanın sunuyoruz ve işte sizlere resimli ramazan baklavası tarifi diyoruz! Benim gibi baklava sevenlere gelsin diyor ve bu baklavayı bayram tatlıları olarak da deniyebilirsiniz Melek'ler:) Malzemeler 1 su bardağı...
  4. Ayvalı Kek Tarifi Resimli Yapılışı Meleklere özel

Ayvalı Kek Tarifi Resimli Yapılışı Meleklere özel

Ayvalı Kek Tarifi Ayvalı Kek Yapılışı Az önce evde ayvalı yaş pasta tarifi sunmuştuk. Şimdi de değişik kek tarifleri edinmek isteyen tüm Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, hem lezzetli hem de hafif olan ayvalı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler:) Ayvalı Kek Malzemeleri: 4 Adet Yumurta 2 Su Bardağı Toz Şeker 1 Su Bardağı Dövülmüş Ceviz 2 Su Bardağı Ayva Rendesi 1...
  5. Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli yapılışı size özel

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli yapılışı size özel

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Kaymaklı cevizli kabak tatlısı tarifimzden sonra şimdi de siz sevgili melek'lerimize ve misafirlerimize, çok hoş bir lezzet sunuyor ve cevizli balkabaklı cheeseke tarifi sunuyoruz arkadaşlarım. Buyrun yapın afiyetle ikram edin hepbirlikte tüketin:) Cevizli Balkabaklı Cheeseke İçin Gereken Malzemeler -2...

Sayfayı Paylaş