gebe
  1. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113

ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

Konu, 'Tatlılar' kısmında sevde 7 tarafından paylaşıldı.

tatlı tarifleri resimli ramazan tatlıları ramazan tatlilari ramazan tatlısı, tatlı tarifleri, malzemeleri, hazırlanışı, resimleri aradığınız herşey burda meleklerim...
    basit kolay bir tarife benziyor ama denemedim ceviz alayım deneyeceğim ne kadar lezzetli görünüyor.

malzemeler

-1 paket yufka
    -1 paket terem yağ
    -4 kaşık tere yağ
    -5 su bardağı şeker
    -4 su bardağı su
    -250 gr ceviz içi

yapılışı
    İki yufkayı üst üste koyup kenara dövülmüş cevizden koyarak rula yapıp sarıyoruz. Şekilde görüldüğü gibi kesip tepsiye diziyoruz.

Daha sonra belirttiğimiz yağları eritip hafif kızartarak tatlının üstüne döküyoruz.

Fırında üstü iyice kızarana kadar pişiriyoruz
    Daha sonra da şerbeti hazırlayıp tatlının üzerine döküyoruz. Şerbet sıcak tatlı soğuk olacak, ya da tatlı sıcak şerbet soğuk

afiyet olsun...

19bjk03 ve ßeLeN bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bildiğimiz Saray Sarması( halk dilinde bülbül yuvası)
    tarif için tşk ederiz canım.

3. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    tsk. iyi fikir bayramlik cesit olur

4. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çok basite benziyor sevde,ben de bunu saray sarması diye biliyorum,bülbül yuvası yapıyorum o daha farklı hamur hazırlanıp açılıyor.

Teşekkürler ,tam bayram önü iyi bir alternatif :)

ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazan tatlısı

ramazan tatlısı

MALZEMELER :: (4 kişilik) * 1 su bardağı pirinç * 2 kahve fincanı toz şeker * 4 su bardağı süt * 1 çorba kaşığı un * 1 çorba kaşığı buğday nişastası * 2 adet yumurta * Yarım çay kaşığı tuz * 1 çorba kaşığı margarin Şerbet için: * 1 su bardağı su * 2 su bardağı şeker, limon * 1 çay kaşığı vanilya Hazırlanışı::: Önce şerbetini hazırlayın. Ocaktan alınca vanilyayı ekleyin. Pirinci...
  2. arabaya resım koyma tr anlatım

arabaya resım koyma tr anlatım

facebooka araba resmi koy arabaya resmini koy Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 692x498 px Ve Boyutu 263KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 692x498 px Ve Boyutu 267KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın....
  3. Resimlerle bebek bakımı anlatımı

Resimlerle bebek bakımı anlatımı

resimli bebek yelekleri YENİ DOĞMUŞ BİR BEBEK NASIL KUNDAKLAMALI Kundağın faydaları Kundaklama bazı bebekler için yatıştırıcı olmasının yanında uyurken yüzüstü dönmelerine engel olduğu için SIDS önlemi olarak da faydalıdır. Bebekler kendileri dönebilecekleri zamana kadar kundaklanabilirler Tüm bebekler kundaklanmayı sevmediği için işaretleri iyi gözleyin ve onun...
  4. Ramazana Özel Hindipare Tatlısı

Ramazana Özel Hindipare Tatlısı

hindipare, şekerpare, saray tatlısı, yapılışı, nasıldır, malzemeleri nelerdir, hakkında bilgileri buradan alabilirsiniz Ben bu tatlıyı yapıyorum ve adına Saray tatlısı diyorum. Fakat gerçek adı Hindipare tatlısı imiş. Meleklerim tarifini veriyorum. Hindipare Tatlısı Yaklaşan bayram için tatlı tarifi aramayın. Hindipare tatlısı bayramınızı tatlandıracak! 4 Kişilik Malzeme...

Sayfayı Paylaş