gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Ramazana Özel Hindipare Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

hindipare, şekerpare, saray tatlısı, yapılışı, nasıldır, malzemeleri nelerdir, hakkında bilgileri buradan alabilirsiniz

Ben bu tatlıyı yapıyorum ve adına Saray tatlısı diyorum.
    Fakat gerçek adı Hindipare tatlısı imiş.

Meleklerim tarifini veriyorum.

Hindipare Tatlısı

Yaklaşan bayram için tatlı tarifi aramayın. Hindipare tatlısı bayramınızı tatlandıracak!

4 Kişilik

Malzeme listesi

• 2 adet yumurta
    • 250 gr bitkisel margarin
    • 1,5 çay bardağı hindistancevizi
    • 1 paket kabartma tozu
    • 1 adet yumurtanın sarısı
    • alabildiği kadar un
    Şerbeti için;• 3,5 su bardağı tozşeker
    • 3 su bardağı su
    • ¼ limon suyu
    Süslemek için;
    • ½ su bardağı hindistancevizi

Yapılışı

• Şerbeti hazırlamak için; su ve tozşekeri orta boy bir tencereye aktarıp orta ısılı ateşte, arada sırada karıştırarak kaynayıncaya kadar pişirin.
    • Kaynamaya başlayınca limon suyunu ekleyip ocağın altını kısın. Kısık ateşte 2-3 dakika daha kaynatıp ocaktan alın ve soğumasını bekleyin.
    • Diğer taraftan, oda sıcaklığında yumuşamış margarini derin bir kaba aktarın. Hindistancevizini ve yumurtaları ekleyin. Unu ve kabartma tozunu da ilave ettikten sonra yoğurarak kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edin. Hamuru 10 dakika dinlendirin.
    • Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp parçaları avuçlarınız arasında yuvarlayın.
    • Üzerlerine yumurta sarısı sürüp yağlanmış fırın tepsisine yerleştirin.
    • Tatlıları 160 dereceye ayarladığınız fırında üzerleri iyice sararıp kızarıncaya kadar pişirin. Fırından aldıktan sonra henüz sıcak haldeyken, üzerine soğutulmuş şerbeti gezdirin.
    • Şerbetini çektikten sonra hindparelerini bir servis tabağına alın. Hindistancevizi ve isterseniz kremşantiyle süsleyerek servise sunun.

Ramazana Özel Hindipare Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazan tatlısı

ramazan tatlısı

MALZEMELER :: (4 kişilik) * 1 su bardağı pirinç * 2 kahve fincanı toz şeker * 4 su bardağı süt * 1 çorba kaşığı un * 1 çorba kaşığı buğday nişastası * 2 adet yumurta * Yarım çay kaşığı tuz * 1 çorba kaşığı margarin Şerbet için: * 1 su bardağı su * 2 su bardağı şeker, limon * 1 çay kaşığı vanilya Hazırlanışı::: Önce şerbetini hazırlayın. Ocaktan alınca vanilyayı ekleyin. Pirinci...
  2. Ramazana özel gelenekler

Ramazana özel gelenekler

ramazan ayı gelenekleri ramazan ayındaki gelenek ve göreneklerimiz nelerdir Oruç Müslümanlara farz olan bir ibadet şeklidir. Ramazan ayı Recep ve Şaban ayından sonra gelir. İslam aleminde bu aylara üç aylar denilir. Recep ayı Allah'ın, Şaban ayı peygamberin, Ramazan ayı ümmetindir. Ramazana üç ay kala her evde bir hareket başlar. Evde büyükler varsa, dileyen üç ay orucuna başlar veya üç gün...
  3. Ramazana özel karışık dolma

Ramazana özel karışık dolma

ramazan yemekleri, iftar menüsü, iftarda ne pişirsem, karışık dolma hakkında tüm bilgiler işte iftar için yine bir birinden leziz yemekler sevgili meleklerim İftar menüsü şehriyeli tavuk çorbası karışık etli taze dolma üçgen börek (milföylü) ekmek kadayıfı Karışık Etli Dolma Malzemeler yarım kilo yağlı kıyma 2 su bardağı pirinç 5 tane dolmalık kabak 5 tane dolmalık patlıcan 5 tane...
  4. Ramazana özel patates musakka

Ramazana özel patates musakka

patates yemekleri musakka patates musakka iftar yemekleri, ramazan menüleri, patates musakka, iftar için tarfiler hakkında genel bilgiler burda melekler patatesle pek aram yok ama musakkasnı çok seviyorumm ve tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum meleklerr Ramazan menüsü yayla çorbası köfteli patates musakka şehriyeli pirinç pilavı bisküvili puding Köfteli patates musakka Malzemeler 5...
  5. ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

tatlı tarifleri resimli ramazan tatlıları ramazan tatlilari ramazan tatlısı, tatlı tarifleri, malzemeleri, hazırlanışı, resimleri aradığınız herşey burda meleklerim... basit kolay bir tarife benziyor ama denemedim ceviz alayım deneyeceğim ne kadar lezzetli görünüyor. malzemeler -1 paket yufka -1 paket terem yağ -4 kaşık tere yağ -5 su bardağı şeker -4 su bardağı su -250 gr ceviz içi...

Sayfayı Paylaş