gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır bu konuda bilgi verirseniz sevinirim iftar sonrası malum ağırlık çöküyor hemen mi kılmalı nasıl kılmalı detaylı yardımcı olacak bilgiler istiyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ramazanda Akşam Namazı Ne Zaman Kılınır

Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınmalı

Akşam namazı saatleri her ilin iftar vakitlerine göre değişir iftar vakti girip akşam ezanı okundukdan sonra dilerseniz iftarınızı yaptıkdan sonrada akşam namazı kılınabilir...

Akşam Namazı saatleri bir sonraki gün ya 1 dakika daha erken yada aynı saatte okurnduğu için bir gün akşam namazı saatini bakmanız sizin için yeterli olacakdır.

Akşam namazından sonra Treravih namazınızı kılınmalı Teravih namazı, Ramazan ayına mahsustur; vakti, tercih ediIen görüşe göre, yatsı namazından sonradır, sabah namazının vaktine kadar devam eder. Vitir namazı teravih namazından sonra kıIınır. Ancak teravih namazından önce kılınmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Faziletine inanarak ve mükafatını umarak Allah rızası için Ramazan gecelerini ibadetIe geçiren (teravih namazını kıIan) kimsenin geçmiş günahIarı bağışIanır. Ramazanda teravih namazında Kur’an-ı Kerim’i hatmetmek, yani hatimIe teravih namazı kılmak da sünnettir.

Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar Allah izin verirse Ramazan ayın da namaza da başlamayı düşünüyorum sizden Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır diye bilgi rica ediyorum:)
  2. Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyor musunuz

Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar aranızda Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır bu konuda bilgi sahibi olan var mı Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyorsanız bana da yazın.
  3. Cemaatle Akşam Namazı Nasıl Kılınır Öğrenmek İsteyenler Buraya

Cemaatle Akşam Namazı Nasıl Kılınır Öğrenmek İsteyenler Buraya

Akşam Namazının Cemaatle Kılınışı Cemaatle Akşam Namazı Sevgili melekler, bu sayfamızda namaz kılmayı bilen sayın misafirlerimize bu kez Akşam Namazının Cemaatle Kılınışı ile ilgili bilgiler vereceğiz.... Akşam namazının farzının kılınışı 1- Ayakta olarak kıbleye dönülür. Ayakların arası dört parmak açıklıkta olur. Niyet edilir. Mesela, akşam namazının farzını kılacak isek “Allah...
  4. Cenaze namazı nasıl kılınır ?

Cenaze namazı nasıl kılınır ?

Bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum cenaze namazı nasıl kılınır ?
  5. Ramazan Bayramı Namazı Nasıl Kılınır Merak Edenlere..

Ramazan Bayramı Namazı Nasıl Kılınır Merak Edenlere..

ramazan bayramı namazı ramazan bayram namazı nasıl kılınır Sevgili melekler, yaklaşık 20 gün kadar sonra Ramazan Bayramını kutlayacağız. Bayram sabahı babalarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz, oğullarımız namaza gidecekler ve biz de onların dönüşlerini bekleyeceğiz. Bu güzel günde kılınan Ramazan Bayramı namazının nasıl kılındığını merak edenlere de işte bilgilerimiz.. Bayram namazları iki...

Sayfayı Paylaş