gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazanda Dukan Diyeti Yapılabilir mi sizce?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

6 kilo fazlam var ve ne hikmetse bir tek popom ve bacaklarım kilo almış vermeye çalışıyorum. Aklıma Ramazanda Dukan Diyeti Yapmak geldi acaba sizce Ramazanda Dukan Diyeti Yapılabilir mi?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazanda Dukan Diyeti Yapılabilir mi

Ramazanda Dukan Diyeti Tarifi

Dukan diyeti’nin ramazan ayı süresince uygulanıp, uygulanamayacağı konusunda çok farklı yorumlar var. Dukan diyeti koçları ramazan ayında da dukan diyetini yapabileceğinizi söylüyor. Ancak ramazan ayında dukan diyeti yapmanın avantajları ve dezavantajları mevcut.

Dukan diyeti bir protein diyetidir. Ayrıca yulaf kepeği sık sık kullanıldığı için iftara kadar daha tok kalma şansınız var. Dukan diyeti’nde izinli gıdaların tüketilmesinde bir sınırlama olmadığı için, büyük porsiyonlarla sahurunuzu ve iftarınızı yapabilirsiniz. Zaten dukan diyeti uyguluyorsanız, abur cubur ve zararlı yiyecekleri bıraktığınız için sahurdan iftara kadar geçen süre diyeti yapmayanlara nazaran daha kolay gelebilir.

Ramazan ayında anahtar gıda yulaf kepeği.

İFTAR:

-Dukan’a uygun bir çorba çeşidi.1 dilim tam tahıl ekmeği(25gr)

İFTARDAN 1 SAAT SONRA:

Dukan’a uygun olmak kaydıyla,

-Etli sebze yemeği ve/veya ızgara et-tavuk-balık

-1 dilim tam tahıl ekmeği

-Salata/köz veya haşlama sebze

-Yağsız yoğurt

İFTAR-SAHUR ARASI:

-1 porsiyon meyve ve/veya dukan tatlılarından arzu ettiğiniz biri

SAHUR:

-2 yk yulaf kepeğiyle yapılmış istediğiniz herhangi bir yiyecek

-Dukan’a uygun kahvaltılık seçenekleri

Dukan’a uygun diğer içecekler dışında 2-2,5lt su eklemeyi unutmayın.

Ramazanda Dukan Diyeti Yapılabilir mi sizce? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dukan Diyeti Tehlikeli Diyetlerden Biridir

Dukan Diyeti Tehlikeli Diyetlerden Biridir

Yüksek protein- düşük karbonhidrat diyetleri yaparak tahmin edemeyeceğiniz kadar kilo verebilirsiniz. Bu mümkündür. Bu diyetleri yaparak zayıflayan birçok kişi de vardır. Bu diyetlerin her geçen gün daha çok popüler olmasının sebebi de budur Kısa zamanda zayıflamaya yardımcı olan bu diyetler aşırı kilolu kişilerin en çok tercih ettikleri diyetler arasındadır. Bu diyetleri yapmak isteyen...
  2. Dukan Diyeti Nasıl Yapılır...

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır...

Dukan Diyeti Nedir? Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? Dukan Diyeti hakkında bilgi almak isteyen meleklerimiz neymiş nasıl yapılırmış bakalım hep beraber....Hadi bakalım melişler dukan diyetiyle aşama aşama zayıflayın ....2 Günde 3 kilo verdiren diyeti de sizlerle paylaşmak istiyorum... DUKAN DİYETİNİN 4 AŞAMASI = 1.ADIM ( Attack = ATAK ): Diyetin il 10 günü protein bakımından yüksek olan et...
  3. Ramazanda Diyet Nasıl Yapılır yardım eder misiniz

Ramazanda Diyet Nasıl Yapılır yardım eder misiniz

Kızlar aldığım fazlalık olan 5 kilomu ramazan ayında vermek istiyorum ve Ramazanda Diyet Nasıl Yapılır bu konuda sizlerden bilgi ve yardım istiyorum benim gibi ramazanda diyet yapmak isteyenleride bu sayfaya davet ediyorum.
  4. Dukan diyetim ve tarifler :)

Dukan diyetim ve tarifler :)

Sevgili meleklerim ve sayın ziyaretçilerimiz kullandığım çeşitli ilaçlardan dolayı istenmeyen kilolarımla başım belada ve bilen biliyor temmuz sonuna doğru tüp bebek düşünüyoruz bu sürede kilo vermek istedim araştırmama bile gerek kalmadan öğretmen arkadaşlarımdan bir çift Dukan diyetiyle kilo verdiklerinden bahsettiler hem de çoook kilo vermişler :eller: şimdi de koruma evresindeler ve...
  5. dukan diyeti

dukan diyeti

uzun bir süredir dukan diyetini sürekli duyarım etkili olduğunu biliyorum birçok kişi hatta dukan diyeti ile kilo vermiş ama dukan diyetinin nasıl yapıldığını bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz acaba dukan diyeti nasıl yapılıyor diyet ne kadar sürüyor ve diyet listesinde neler var bilgileri bekliyorum ve artık zayıflamak istiyorum:(

Sayfayı Paylaş