gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazanda Gusül Abdesti Ne Zaman Alınır bilgi verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hanımlar ramazan ayın da karı koca cinsi münasebet de bulununca ne zaman gusül abdesti almalı sahur vaktinde olabilir ya da mutlaka önce mi olmalı Ramazanda Gusül Abdesti Ne Zaman Alınır ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ramazanda Gusül Abdesti Almak

Ramazanda Gusül Abdesti Ne Zaman Alınmalı

Gusül Nedir Gasl, yıkamak demektir. Gusül ve iğtisal da, yıkanma anlamını taşır. Din deyiminde gusül: Bütün bedenin yıkanmasıdır, boy abdesti alınmasıdır. Buna taharet-i kübra (büyük temizlik) denir. Böyle bir temizliği gerektiren hal cünüplüktür. Ayrıca kadınların hayız ve nifas kanlarının sona ermesidir. Cünüplük hali ise, aşağıda açıklanacağı üzere, şehvetle meninin atılmasından ve cinsel ilişkiden meydana gelir.

Ramazanda Gusül Abdestini geciktirmemek gerekli ama mecbur kalınırsa oruçlu ikende Gusül Abdest, alınabilir...
    Gusül Abdestini Ramazanda İftardan sonra Sahura kadar olan vakitlerde almak daha uygundur.

Oruçluyken Gusül Abdesti Almanın Farkı Yok Sadece Ağıza ve Burna Normalden Daha Az Boğaza Kaçmayacak Şekilde Su Almak Gerekiyor.

Abdest aldıktan sonra önce başına sonra sağ daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. Suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. İğne ucu kadar kuru yer kalmaksızın vücudun her tarafını güzelce yıkar. Gusülde bıyıksaç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur. Göbek boşluğu küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır. Böylece gusül abdesti almış oluruz.

Ramazanda Gusül Abdesti Ne Zaman Alınır bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gusül abdesti neden alınır

gusül abdesti neden alınır

Selam kızlar gusül abdesti neden alınır hangi durumlarda bunu almamız gerekiyor. Birde alınış şekli nasıl resimli yada sözlü anlatırsanız sevinirim.
  2. Hanefi Mezhebine Göre Gusül Abdesti Nasıl Alınır ?

Hanefi Mezhebine Göre Gusül Abdesti Nasıl Alınır ?

Hanefi Mezhebine Göre Gusül Abdesti Nasıl alınır Gusül Abdesti Nasıl Alınır Hanefi Sevgili melekler, bu konumuzda bir müslümanın bilmesi gereken 32 farz içinde yer alan gusül abdesti nasıl alınır hanefi mezhebine göre konusunu ele alacağız.. Hanefi mezhebinde guslün farzı üçtür -Ağzın hepsini iyice yıkamak. - Burnu yıkamak. -Bedenin her yerini yıkamaktır. Göbek içini bıyık kaş ve...
  3. Gusül Abdesti Nasıl Alınır Ne Okunur bilen varsa yazsın

Gusül Abdesti Nasıl Alınır Ne Okunur bilen varsa yazsın

selam arkadaşlar ben çevremde ki kimseye soramadım çekindim ve size yazmakta karar kıldım acaba Gusül Abdesti Nasıl Alınır Ne Okunur bu konuda bana bilgi verebilir misiniz?
  4. Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ilgili bilgi istiyorum lütfen

Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ilgili bilgi istiyorum lütfen

selam arkadaşlar ben sizden Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ile birlikte bilgi rica ediyorum lütfen detaylı bir şekilde bilgi verin.
  5. Ne Zamana Kadar Gusül Abdesti Alınır bilen varsa yazsın

Ne Zamana Kadar Gusül Abdesti Alınır bilen varsa yazsın

Kızlar ilişkiden ne kadar sonra gusül abdesti alınabilir aradan zaman geçse bişey olur mu Ne Zamana Kadar Gusül Abdesti Alınır bilen varsa yazsın bana

Sayfayı Paylaş