gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazanda Neden Kilo Alınır acaba biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba hanımlar ramazan ayında mantıken kilo vermek gerekirken neden kilo alınıyor oysaki gün boyu aç kalıyor insan mide de küçülüyor ama Ramazanda Neden Kilo Alınır bu konuda bilginiz var mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oruçken Neden Kilo Alınır

Ramazanda Kilo Alma Sebepleri

Bütün bir günün açlığını, iki öğüne sığdırarak oruç tutanlar, Ramazan ayı boyunca kilo alırlar. Uzun süren açlık sırasında, metabolizmanız daha az enerji harcıyor. Açlık nedeniyle hareketleriniz de yavaşladığı için, bazal metabolik hızınız düşüyor. Bu arada kendisini açlığa alıştıran vücudunuz enerjiyi daha az harcayıp, olabildiğince depolamaya çalışıyor.

Gün boyunca açlık hissedip iftarda yemeğe oturduğunuzda, insülin hormonunuz daha fazla salgılanmaya başlıyor. Bu nedenle, iftardan sonra canınız daha çok tatlı yemek istiyor. Eğer siz, canınızın istediği gibi tatlı yemeğe devam ederseniz, insülinin fazlası, vücudunuzda yağ olarak depolanıyor. Dolayısıyla siz de, bir ay boyunca daha çok kilo alıyorsunuz.

Ramazanda Neden Kilo Alınır acaba biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor biliyor musunuz

2012 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor biliyor musunuz

Kızlar bu ayın 20 demi oruçlu olacağız yani 19 da sahura mı kalkıyoruz yoksa 20 de mi sahura kalkıyoruz aranızda 2012 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor bilen var ise yazsın.
  2. Ramazan Fitresi Ne Zaman Kimlere Verilir biliyor musunuz

Ramazan Fitresi Ne Zaman Kimlere Verilir biliyor musunuz

Arkadaşlar hepinize mutlu bir hafta sonu tatili diliyor ve sizlerden fitre hakkında bir konuda bilgi rica ediyorum Ramazan Fitresi Ne Zaman Kimlere Verilir?
  3. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.
  4. 2013 Anneler Günü Ne Zamana Geliyor biliyor musunuz acaba

2013 Anneler Günü Ne Zamana Geliyor biliyor musunuz acaba

Selam hanımlar ben önümüz de ki yıl anneler günü ne zaman denk geliyor diye merak ediyorum yani 2013 Anneler Günü Ne Zamana Geliyor bilen varsa yazsın bana
  5. Atatürk'ün Cenaze Namazı Neden Camide Kılınmadı biliyor musunuz acaba

Atatürk'ün Cenaze Namazı Neden Camide Kılınmadı biliyor musunuz acaba

Merhaba arkadaşlar ben bir şeyi çok merak ettim acaba Atatürk'ün Cenaze Namazı Neden Camide Kılınmadı bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın lütfen.

Sayfayı Paylaş