gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazanda Okunacak İftar Duası ve Anlamı

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

iftar duası, ramazanda iftar duası, ramazanda okunacak iftar duası

Sevgili melekler, mübarek Ramazan ayı geldi, çattı. Bu ayda oruçlar tutulacak, eller dua için semaya kalkacak. İşte iftar sofrasında oruç açarken okunacak iftar duasını ve anlamını sizlerle paylaşıyoruz...

iftar.gif

Arapçası:

“Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu.”

Türkçe Anlamı:

“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”

Ramazanda Okunacak İftar Duası ve Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ***iftar duası***

***iftar duası***

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü" Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki...
  2. İftar Duası

İftar Duası

iftar duası iftar duasi duası sesli İftarda Yapılacak Duâ "Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu." Anlamı: "Allah'ım! Senin için oruç tuttum sana inandım sana dayandım Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim benim geçmiş ve gelecek günahlarımı...
  3. Rabbenağfirli duası ve anlamı

Rabbenağfirli duası ve anlamı

Rabbenağfirli Rabbenağfirli duası Rabbeneğfirli ayeti Melekler namazlardaki oturuşlarda Allahümme salli ve Allahümme Bârik'ten sonra okunan rabbenağfirli ve anlamı sizler için paylaştım ‎"Rabbenağfirlii ve livâa lideyye ve lil mü'miniyne yevme yekuumül hisâab" Anlamı: Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği...
  4. Ezan Duası Ve Anlamı

Ezan Duası Ve Anlamı

Bu konu;ezan duası ve anlamı hakkında bilgi vermektedir. Melekler beş vakit göklerde yankılanır ve bizi Rabbimizin huzuruna namaz kılmaya çağırır ezan.Ezanı Muhammedi olarakta adlandırılır.Ezan duası nedir nasıl yapılır.Dua Ayetler Hadis bölümümüzde. Ezan Duası Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim ezanı işittiği zaman: Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak...
  5. Ramazan Ayına Özel İftar Duası

Ramazan Ayına Özel İftar Duası

iftar duası ramazan iftar duası Sevgili melekler, yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayı boyunca iftarda okuyabileceğimiz ve kolaylıkla ezberleyeceğimiz, anlamı çok güzel kısa bir iftar duası paylaşıyoruz sizlerle... Ramazan İftar duası: Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu....

Sayfayı Paylaş