gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ramazan'da oruç tutamayanlar ne yaparlar?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

oruç tutamayanlar ramazanda oruç tutamayanlar tutamama halleri parası oruc parasi Oruç tutmayacak kadar hasta olanlar, hastaya bakanlar, Ramazan ayında yolculuk yapanlar, gebe veya emzikli olanlar, aşırı yaşlılar ve düşkünler, aybaşı hali veya loğusalık halinde bulunan kadınlar Ramazan ayında oruç tutmazlar Bunlardan: a) Aybaşı hali veya loğusalık halinde olan kadınlar ile emzikli ve gebe olan kadınlar, bu özürleri sona erdikten sonra ve Ramazan ayı dışında oruçlarını kaza ederler
    b) Yolcular, yolculukları bitince oruçlarına başlarlar

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    tskler cnm paylasim icin :)
    rabbim pruc tutanlarinki kabul , tutamayanlarinki ise affetsin...

Ramazan'da oruç tutamayanlar ne yaparlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan'da kimler oruç tutmayabilir?

Ramazan'da kimler oruç tutmayabilir?

Ramazan ayında oruç tutmak kimlere farz değildir...Hep birlikte öğrenelim meleklerim... Bu irade imtihanında oruçlarını tutanlar çok şey kazanır hiçbir şey kaybetmezler. Tutmayanlar ise hiçbir şey kazanmaz ama ahiretleri adına çok şey kaybederler Hemen hepimiz biliyoruz ki sonsuz merhamet sahibi Rabbimiz bütün sene boyunca serbest bıraktığı kullarını bir aylık oruç ibadetiyle mükellef kılmış...
  2. Oruç Tutamayanlar Ne Kadar Para vermeli hesabı nasıl yapılıyor ?

Oruç Tutamayanlar Ne Kadar Para vermeli hesabı nasıl yapılıyor ?

oruç tutamayanlar ne kadar para vermeli oruç tutamayanlar ne kadar para vermeli 2011 hamileyim ve oruc tutamayacagim malum fitreyi nasil hesaplamaliyim farki varmi?
  3. Oruç Tutamayanlar Ramazan'da Ne Kadar Fidye Verecek?

Oruç Tutamayanlar Ramazan'da Ne Kadar Fidye Verecek?

ramazan fidye ne kadar oruç fidyesi ne kadar 2011 oruç tutamayanlar yapmalı diyanet ramazan, oruç tutamayanlar, fidye hesabı, ne kadar fidye verilecek, nasıl hesaplanacak, ile ilgili bilgiler burada melekler Malum mübarek Ramazan ayı geldi çattı melekler..Hepimiz olanaklarımız doğrultusunda ibadetlerimizi yapmaya çalışacağız.Yalnız sağlık durumu buna el vermeyenlerimiz tutamadıkları...
  4. Ne yaparım

Ne yaparım

Ben aldatıldım.Eşim olacak o adam işte çok önemli dosyalar falan var diyodu eve gelemiyecekmiş.Arkadaşıma giderken kızla gördüm böyle genö alımlı sarışın bi kız .Böyle minicik şort bide ip askılı bir badı giymiş o eşim olcak adama saarılşmışlar bide aradım o sırada nerdesin diy hala işteyim diyo.Eve gel dedim kavgs ettik üstüne dayak yedim.Boşanma davası acıcam dedim bıçk tuttu yaa.Burayada...
  5. Oruç tutamayacak kadar yaşlı veya hasta ne yapar?

Oruç tutamayacak kadar yaşlı veya hasta ne yapar?

Oruç tutamayacak kadar yaşlı veya hasta ne yapar? CEVAP Çok yaşlanıp, ölene kadar Ramazan orucunu veya kaza oruçlarını tutamayacak ihtiyar ve iyi olmasından ümit kesilen hasta oruç tutmaz. Fakir değilse tutamadığı gün kadar fidye verir. Bir hadis-i şerifte, (Oruç tutamayacak kadar yaşlı veya iyi olmasından ümit kesilen hasta, fidye verir) buyuruluyor. (Nesaî) Yaşlı olup oruç tutamayan ve iyi...

Sayfayı Paylaş