gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazanda Tatlı krizi nasıl önlenir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ramazan ayında canım inanılmaz tatlı çekiyor meleklerim, ha bu arada ben zeynep. Şimdi bugün akşam nasip olursa niyet edip oruca kalkacağız. Umarım herkesin oruçları kabul olur. Ne diyordum heh tatlı krizi, yahu bunun önüne bir türlü geçemiyorum. Hergün tatlı yiyorum. Ramazan ayı boyunca bu böyle devam ediyor. Bi bakıyorum ki ramazan bitene kadar 10 kilo almışım. Bu kriz neden olur bunun önüne nasıl geçebilirim bilgisi olan var mı ya.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Ramazan ayında iiftar sofralarında tatlı bulundurmak bir gelenektir.Bu geleneğin en güzel örneği de güllaçtır.Tabi bu tatlı yeme işi de abartılmamalıdır.Yine de kendinizi tutamıyorsanız size önerilerimiz;

Aç kalmayın
    Sevdiklerinizi tatlıdan uzaklaştırın
    Kafeinden uzaklaşın
    Egzersiz yapın
    Alternatif şekerler tüketin
    Dişlerinizi Fırçalayın

Ayrıca konuyla ilgili olarak forumumuzda bulunan aşağıda ki linkleri inceleyebilirsiniz...

http://www.meleklermekani.com/herseyin-basi-saglik/187793-tatli-krizimiz-ve-nedeni.html

http://www.meleklermekani.com/diyet...regl-zamaninda-ki-tatli-krizlerine-karsi.html

http://www.meleklermekani.com/diyet-saglikli-beslenme/193552-unlulerin-tatli-krizi-cozumleri.html

Ramazanda Tatlı krizi nasıl önlenir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tatlı Krizimiz ve Nedeni

Tatlı Krizimiz ve Nedeni

Aç kalarak zayıflamak, acısız zayıflamak, ağrısız zayıflamak, Aşırı Tatlı Krizlerinizin Nedenleri, beslenme, beslenme alışkanlığı, beslenme alışkanlıkları, beslenme ve diyet, çabuk zayıflamak, dengeli beslenme, Diyet, diyet listesi, diyet menüsü, diyet yapma, diyetle kilo verme, Diyetler, diyetsiz zayıflamak, faydaları, ilaç kullanmadan zayıflamak, İnsülinin Görevi Nedir, kadın, kadın kolay...
  2. Ramazanda Tatlı Krizi Nasıl Önlenir

Ramazanda Tatlı Krizi Nasıl Önlenir

ramazan tatlıları oruç, ramazan, tatli krizi, nasıl önlenir, önlemenin yolları hakkında detaylı bilgiler burada Oruçluyken bütün gün aç kaldığımız için kan şekerimiz düşer ve orucumuzu açtıktan sonra hemen tatlılara saldırırız....Ramazan ayında tatlı krizimizi engellemek için neler yapmamız gerektiğini bu yazımızda bulabilirsiniz melekler... Ramazan ayında gelenek haline gelmiş bir şey de...
  3. Ramazanda Oruç Tutarken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir ?

Ramazanda Oruç Tutarken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir ?

ramazana ağız kokusunu önlemek ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir Sevgili melekler, ağız kokusu genellikle diş ve dişeti aralarında kalan bakterilerin yeterince temizlenmemesinden ya da buralarda ki sorunlardan kaynaklandığı gibi mide problemlerinden de kaynaklanabilir. Bunun dışında uzun süre aç kaldığımız bu ramazan ayında da ağız kokusu oluşabilir. Ancak ramazanda ağız kokusunu önlemek...
  4. tatlı krizlerime çözümmm

tatlı krizlerime çözümmm

Diyet yapıyorum ve arada çok fena tatlı krizim tutuyor , ne yapsam, nasıl geçiştirsem ? Diyeti bırakmaktan korkuyorum :S
  5. Tatlı Krizinin Sebepleri Nelerdir?

Tatlı Krizinin Sebepleri Nelerdir?

Sürekli tatlı yeme ihtiyacı, açlık halinde konsantrasyon güçlüğü, sinirlilik, yemekten 3 – 4 saat sonra anormal acıkma ve gece tatlı isteği gibi şikâyetler, insülin metabolizmasında bozukluğu düşündürür. Uzun süre tatlı yemediğinizde canınız tatlı istemez hatta hiç aklınıza gelmez. Ama bazen öyle günler ve haftalar olur ki her gün tatlı yemeden rahat edemezsiniz. Her yemek sonrası...

Sayfayı Paylaş