gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ramazanda Tatlı Krizi Nasıl Önlenir

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ramazan tatlıları oruç, ramazan, tatli krizi, nasıl önlenir, önlemenin yolları hakkında detaylı bilgiler burada

Oruçluyken bütün gün aç kaldığımız için kan şekerimiz düşer ve orucumuzu açtıktan sonra hemen tatlılara saldırırız....Ramazan ayında tatlı krizimizi engellemek için neler yapmamız gerektiğini bu yazımızda bulabilirsiniz melekler...

Ramazan ayında gelenek haline gelmiş bir şey de iftarda yemeklerden hemen sonra tatlı yemek..
    Özellikle ramazan ayı ile özdeşleşmiş bir çok tatlı çeşidi,ramazan tatlıları vardır, bunların başında gelen tatlı ise Güllaçtır.

Ramazan ayında yemeklerden sonra tüketilen tatlılar alışkanlık hatta bağımlılık yaratabilir.Bu gibi durumlarda tatlı krizini önlemek için aşağıdaki yöntemleri uygulayınız.

Tatlı Krizini Engeleme Yöntemleri

Tatlı kriziniz geliyorsa, nasıl önüne geçebilirsiniz?

Aç kalmayın
    Sevdiklerinizi tatlıdan uzaklaştırın
    Kafeinden uzaklaşın
    Egzersiz yapın
    Alternatif şekerler tüketin
    Dişlerinizi Fırçalayın

Beslenme ve Diyet Uzmanı
    Aylin Yılmaz

Ramazanda Tatlı Krizi Nasıl Önlenir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazanda Tatlı krizi nasıl önlenir

Ramazanda Tatlı krizi nasıl önlenir

Ramazan ayında canım inanılmaz tatlı çekiyor meleklerim, ha bu arada ben zeynep. Şimdi bugün akşam nasip olursa niyet edip oruca kalkacağız. Umarım herkesin oruçları kabul olur. Ne diyordum heh tatlı krizi, yahu bunun önüne bir türlü geçemiyorum. Hergün tatlı yiyorum. Ramazan ayı boyunca bu böyle devam ediyor. Bi bakıyorum ki ramazan bitene kadar 10 kilo almışım. Bu kriz neden olur bunun önüne...
  2. Ramazanda Oruç Tutarken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir ?

Ramazanda Oruç Tutarken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir ?

ramazana ağız kokusunu önlemek ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir Sevgili melekler, ağız kokusu genellikle diş ve dişeti aralarında kalan bakterilerin yeterince temizlenmemesinden ya da buralarda ki sorunlardan kaynaklandığı gibi mide problemlerinden de kaynaklanabilir. Bunun dışında uzun süre aç kaldığımız bu ramazan ayında da ağız kokusu oluşabilir. Ancak ramazanda ağız kokusunu önlemek...
  3. Neden Tatlı Krizine Gireriz ?

Neden Tatlı Krizine Gireriz ?

Bu konu tatlı krizine girme sebepleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, diyet yapanların en çok şikayet ettiği konuların başında aniden gelen tatlı krizleri yer alır. O an için yemek yemek değil tatlı yemek önemlidir. Gelsin çikolatala, gitsin pastalar, tatlılar diye göz önünden kareler geçerken, genelde kendinizi tatlı yerken bulursunuz ve o diyet te bir kez daha hüsranla...
  4. tatlı krizlerime çözümmm

tatlı krizlerime çözümmm

Diyet yapıyorum ve arada çok fena tatlı krizim tutuyor , ne yapsam, nasıl geçiştirsem ? Diyeti bırakmaktan korkuyorum :S
  5. Tatlı Krizinin Sebepleri Nelerdir?

Tatlı Krizinin Sebepleri Nelerdir?

Sürekli tatlı yeme ihtiyacı, açlık halinde konsantrasyon güçlüğü, sinirlilik, yemekten 3 – 4 saat sonra anormal acıkma ve gece tatlı isteği gibi şikâyetler, insülin metabolizmasında bozukluğu düşündürür. Uzun süre tatlı yemediğinizde canınız tatlı istemez hatta hiç aklınıza gelmez. Ama bazen öyle günler ve haftalar olur ki her gün tatlı yemeden rahat edemezsiniz. Her yemek sonrası...

Sayfayı Paylaş