gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan'da Yaşanan Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazanda baş ağrısı ramazanda baş ağrısı neden olur ramazanda baş ağrısı nasıl geçer

Sevgili melekler, genelde oruç tutarken pek çok insanın yakındığı nokta baş ağrısıdır. Sıcak havada uzun süre aç ve susuz kalmaktan dolayı meydana gelen baş ağrıları alınan ufak tefek önlemlerle en aza indirgenebilir..

Öncelikle yaşadığınız baş ağrısından kurtulmak için bazı egzersizler yapabilirsiniz. Yaptığınız egzersizler nefes ve gevşeme egzersizleri olmalıdır. Bu sayede ağrıyı kendi kendinize kontrol etmeye çalışın ve vücudunuzun oksijen almasını sağlar ve dokulara daha fazla oksijen gönderirsiniz.

Loş bir ortam sağlayın kendinize. Gürültü ve sinir bozucu seslerden uzak durun. Gözlerinizi kapatın dinlenme pozisyonuna geçin. Eğer bunlar faydalı olmuyor ise başınızı bir tülbent yardımı ile sıkın, başınıza buz yada soğuk uygulayın.

Bir süre uyumayı deneyin. Oruçluyken baş ağrısı yaşamamak için kullandığınız ilaç varsa sahurda mutlaka için.

Ramazan'da Yaşanan Baş Ağrısı Nasıl Geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baş Ağrısı Nasıl Geçer - Baş Ağrısı Tedavisi

Baş Ağrısı Nasıl Geçer - Baş Ağrısı Tedavisi

baş ağrısı nasıl geçer gebelikte baş ağrısı nasıl geçer hamilelikte gebelikte tedavisi hamilelikte nedenleri Baş Ağrısı Nasıl Geçer - Baş Ağrısı Tedavisi Ağrısından Nasıl Kurtulunur: İlaçlar ve Baş Ağrısının Üstesinden Gelme :Burada baş ağrısı tedavisinde kullanılan farklı ilaç türleri hakkında bilgi bulabilir, baş ağrısı teşhisi ve tedavisinde kaydedilen son gelişmeler sayesinde ağrısız...
  2. Baş ağrısına ne iyi gelir?Baş ağrısı nasıl geçer?

Baş ağrısına ne iyi gelir?Baş ağrısı nasıl geçer?

baş ağrısına ne iyi gelir bas agrisina ne iyi gelir hamilelikte baş ağrısına gebelikte ağrısı nasıl geçer hamilelikte ağrısı nasıl geçer Baş ağrısını çeken bilir bazen bir tuttumu saatlerce işkence dolu zaman geçirirsiniz.Bazen aldığınız ağrı kesicilerinde bir faydası olmaz peki baş ğrısını geçirmek için ilaç tedavisinden başka neler yapılabilir işte cevabı aş ağrısı bazen bütün bir gününüzü...
  3. Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

sinüzit ağrısı nasıl geçer sinüzit baş ağrısı nasıl geçer Benim gibi sinüzit migren ve bilumum baş ağrısı adına ne varsa çeken kişiler iyi bilirki şu illet ağrılar bir tuttu mu kolay kolay kurtulamazsınız hele bazen saatler hatta ggün boyu bile süren ağrılar bile vardır ki buda insana işkence acısı yaşatır.Sizlere başağrılarınızdan kurtulmanın yollarıyla ilgili uzmanların önermiş olduğu ve...
  4. Regl Dönemi Baş Ağrısı neden olur ve nasıl geçer

Regl Dönemi Baş Ağrısı neden olur ve nasıl geçer

Regl Dönemi Baş Ağrısı neden oluyor ben her ay şiddetli baş ağrıları çekiyorum ve inanın regl dönemim yaklaşınca beni sıtma tutuyor acaba Regl Dönemi Baş Ağrısı neden oluyor ve nasıl geçer?
  5. Adet döneminde baş ağrısı nasıl geçer bilen var mı?

Adet döneminde baş ağrısı nasıl geçer bilen var mı?

Selam kızlar ben her adet oluduğmda sanki farz gibi baş ağrıları çekiyorum acaba adet döneminde bu çektiğim baş ağrısı için ne yapmam gerekir, ağrı kesiciler kanamayı kesiyor o yüzden başka çözümler istiyorum sizden.

Sayfayı Paylaş